03 سپتامبر

تشخیص بارداری

تشخیص بارداری

چگونگی تشخیص حاملگی بر اساس چهار عامل و نشانه مقدور می شود که ذیلا به آنها اشاره می نمائیم .

  • مادر خودش نشانه هایی را ارائه می دهد که ادعای وی بر حاملگی است.
  • نشانه های حاملگی به طریقه معاینات پزشکی محرز می شود .
  • آزمایش ادرار انجام می گیرد .
  • با شیوه اولتراسیون حاملگی مشخص می شود .
تشخیص-بارداری

تشخیص-بارداری

نشانه های بارداری

نشانه هایی که مادر آنها را دلیل حاملگی می شمارد به شرح ذیل می باشد :

  1. تاخیر در رویت ماهانه

ندیدن عادت ماهانه نخستین و شاخص ترین نشانه وقوع حاملگی است . اما هر تاخیر در رویت عادت ماهانه را نبایستی دلیل حاملگی دانست . زیرا تاخیر در وقوع عادت ماهانه ، دلایل فیزیکی و روانی و حتی اوضاع زندگی دارد . اما با تمام این اوصاف اگر خللی در وقوع منظم عادت ماهانه رخ می دهد ، باید بدون اینکه اضطرابی به خرج داده شود ، چند روزی منتظر مانده و سپس در صورت نبودن نشانه های عادت ماهانه به پزشک متخصص زنان مراجعه کرد . البته این نکته نیز شایان ذکر است که گاهی زنان با وجود حامله بودنشان ، لکه های خونی را در زمان عادت ماهانه مشاهده می نمایند . در هر صورت اگر خللی در عادت ماهانه پدید بیاید باید به پزشک مراجعه کرد تا از وقوع آبستنی و یا سایر مشکلات و بیماری ها مطمئن گشت .

تشخیص نشانه های بارداری بعد از نزدیکی یا بعد از دوران قاعدگی توسط خود مادر یا پزشک مهم می باشد..برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی با شماره های 22742263 – 22706370 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس  اینستاگرام مراجعه کنید .
  1. وقوع حالت بی اشتهایی و یا برخلاف آن پراشتهایی

گاها دیده شده است که زنان آبستن از همن ماههای نخست حالت روانی به خصوصی را نسبت به غذا و تغذیه خودشان نشان می دهند و واکنشهای غیرطبیعی دارند . برخی از زنان نسبت به تعدادی از غذاها بی اشتها گشته و از دیدن و چشیدن آنها ناراحت شده و حالت تهوع به آنها عارض می شود و گاهی نیز برخلاف چنان حالتی نسبت به یک غذایی پراشتها می شوند و شدیدا دلشان می خواهد که چنان غذا یا میوه ای را میل کنند .

  1. تهوع صبحگاهی و افزایش بزاق دهان

چنین نشانه هایی نیز خود از علائم وقوع آبستنی است .

  1. نیاز به رفع ادرار پیوسته

به خاطر اینکه جنین در رحم رشد می یابد فشار متوسطی بر روی مثانه وارد می آورد . از این رو فرد آبستن نیاز متداولی را نسبت به رفع ادرار می بیند .

مطالب مرتبط با این مقاله :

مراقبت های دوران بارداری 

برنامه غذایی دوران بارداری 

انواع خونریزی در بارداری

زایمان سزارین

 

پاسخ

2 + یازده =