شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی / لاپاراسکوپی / هزینه عمل لاپاراسکوپی رحم در سال ۱۴۰۳
۷ دقیقه
هزینه عمل لاپاراسکوپی رحم

هزینه عمل لاپاراسکوپی رحم در سال ۱۴۰۳

آنچه می خوانید...

در خصوص اطلاعات و هزینه های دقیق جراحی لاپاراسکوپی رحم می توانید با شماره زیر تماس بگیرید .

هزینه های لاپاراسکوپی رحم

شما می توانید با مطالعه این مقاله، در خصوص جزئیات این جراحی و هزینه های آن مطلع شوید.

هزینه های لاپاراسکوپی رحم

هزینه لاپاراسکوپی رحم یکی از دغدغه های بیمارانی است که تحت این جراحی قرار می گیرند، از این رو در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و در ضمن به عواملی که در تعیین این هزینه نقش دارند نیز اشاره خواهیم کرد. با توجه به این که طیف وسیعی از بیماری ها در این زمینه وجود دارد، نمی توان یک هزینه لاپاراسکوپی رحم مشخص را بیان نمود، علاوه بر آن بسته به نوع بیمه و بیمارستانی که این جراحی در آن انجام می گیرد این مبلغ می تواند متغیر باشد.

لازم به ذکر است که علاوه بر موارد فوق، موارد دیگری نیز در تعیین هزینه لاپاراسکوپی رحم نقش دارند، هزینه هایی که طی جراحی وجود دارد شامل دستمزد پزشک جراح، هزینه بیمارستان، هزینه تجهیزات و وسایل لازم، هزینه بستری شدن در بیمارستان و غیره می باشد، در ادامه این مقاله به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم تا بتوانید از این طریق اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید، لازم است یادآور شویم با وجود این که هزینه لاپاراسکوپی رحم یکی از سوالات رایج بسیاری از بیماران است، اما نباید ملاک اصلی در انتخاب مرکز و پزشک جراح  لاپاراسکوپی باشد، بلکه مهمترین عامل در این زمینه تبحر جراح و مجهز بودن مرکزی است که انتخاب می گردد.

مفهوم لاپاراسکوپی رحم

لاپاراسکوپی یک عمل نیست بلکه یک روش عمل کردن است، که از طریق یک لنز یک سانتی و چند ابزار ۵ میلی متری بدون اینکه وارد شکم  شود و نیاز به باز کردن شکم داشته باشد، کلیه عمل های جراحی های شکم و ناحیه لگن را می توان با کمک آن انجام دهیم. در حقیقت  با استفاده عمل لاپاراسکوپی متخصص زنان می تواند بدون باز کردن شکم ،عمل های جراحی همچون  برداشتن رحم ، برداشتن توده های رحمی ،کیست ها ،فیبروم ها، باز کردن چسبندگی ها و به خصوص  بیماری آندومتریوز که  همراه با کیست ، چسبندگی و درد همراه است، بسیار کمک کننده است. هدف از جراحی لاپاراسکوپی این است که با کمترین دسترسی  بتوانیم به عضو هدف برسیم  و با ارسال لنز به حفره های داخل شکمی دسترسی را برای جراح ایجاد کنیم

عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی لاپاراسکوپی رحم

از جمله عوامل تاثیرگذار بر جراحی لاپاراسکوپی رحم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی از عوامل دیگر در افزایش هزینه ی جراحی لاپاراسکوپی است. به این منظور که مطب جراحی که در شمال تهران است نسبت به مطب جراحی که در جنوب تهران است از نظر هزینه نیز متغیر می باشند.

تمامی موارد ذکر شده از عواملی هستند که بر هزینه جراحی لاپاراسکوپی تاثیر گذاشته است. بهتر است بدانید افرادی که تحت هیچ بیمه ای درمانی نیستند باید تمامی این هزینه ها را بطور آزاد پرداخت نمایند.

شهرت جراح و دستمزد جراح

از جمله مهم ترین عواملی که بر هزینه تاثیر میگذارد، اسم و رسم جراح است که با توجه به نمونه کارها و تجربه چندین سال، به آن دست یافته است و همین هزینه ها را افزایش می دهد.

نوع بیماری و هزینه لاپاراسکوپی رحم

همان طور که قبلا نیز توضیح دادیم لاپاراسکوپی در طیف وسیعی از بیماری ها کاربرد دارد، گفتنی است هزینه لاپاراسکوپی رحم ارتباط مستقیم با نوع بیماری دارد، همچنین نوع لاپاراسکوپی که تشخیصی باشد و یا درمانی نیز در این مبلغ موثر خواهد بود.

 لازم به ذکر است این روش تشخیصی درمانی، می تواند در تشخیص علل ناباروری و درمان آن به کار رود، علاوه بر آن پزشکان در تشخیص سرطان تخمدان و دهانه رحم نیز از این روش بهره می برند، دیگر موارد تشخیصی به کمک این روش شامل التهابات احتمالی لگن، چسبندگی هایی که ممکن است وجود داشته باشد، کیست تخمدان، فیبروئید رحم و غیره می باشد، علاوه بر آن در درمان بسیاری از مشکلات رحم و تخمدان نیز از این روش استفاده می گردد، تشخیص و درمان آندومتریوز نیز با استفاده از این تکنیک ممکن است، از دیگر موارد در این زمینه می توان به درمان حاملگی خارج رحم، افتادگی رحم، خارج کردن رحم که تحت عنوان هیسترکتومی شناخته می شود، خارج کردن فیبروم رحم یا میومکتومی اشاره کرد، همان طور که مشاهده می کنید طیف خدمات تشخیصی و درمانی توسط این تکنیک بسیار گسترده است، از طرفی در هر یک از این مشکلات بسته به نوع و پیشرفت بیماری هزینه لاپاراسکوپی رحم متفاوت خواهد بود.

نوع بیمارستان و بیمه و هزینه لاپاراسکوپی رحم

نکاتی دیگر در رابطه با هزینه لاپاراسکوپی رحم

هزینه های لاپاراسکوپی رحم با بیمه

بیمه تامین اجتماعی تا حد زیادی ، هزینه های این جراحی را ی پردازد، چرا که این جراحی به منظور درمان است و نه زیبایی. دیگر بیمه ها نیز با توجه به قانون خود سهمی از هزینه های این جراحی را می پردازند. برخی از بیمه ها بیش تر و برخی کم تر.

جمع بندی

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *