شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی / لاپاراسکوپی / هزینه عمل لاپاراسکوپی رحم
۳ دقیقه
هزینه عمل لاپاراسکوپی رحم

هزینه عمل لاپاراسکوپی رحم

آنچه می خوانید...
امتیاز بده
هزینه های لاپاراسکوپی رحم

لاپاراسکوپی رحم  یکی از روش های جراحی است که امروزه بسیار کاربرد دارد ، این روش درمان در حوزه های مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد . از آنجا که در رابطه با لاپاراسکوپی ،مزیت ها و عوارض آن از دکتر مهدوی متخصص زنان سوالات بسیاری می گردد، در ادامه به بررسی جراحی و هزینه لاپاراسکوپی رحم می پردازیم.

مفهوم لاپاراسکوپی رحم

لاپاراسکوپی یک عمل نیست بلکه یک روش عمل کردن است، که از طریق یک  لنز یک سانتی و چند ابزار ۵ میلی متری بدون اینکه وارد شکم  شود و نیاز به باز کردن شکم داشته باشد ، کلیه عمل های جراحی های شکم و ناحیه لگن را می توان با کمک آن انجام دهیم . در حقیقت  با استفاده عمل لاپاراسکوپی متخصص زنان می تواند بدون  باز کردن شکم ،عمل های جراحی همچون  برداشتن رحم ، برداشتن توده های رحمی ،کیست ها ،فیبروم ها، باز کردن چسبندگی ها و به خصوص  بیماری آندومتریوز که  همراه با کیست ، چسبندگی و درد همراه است  ، بسیار کمک کننده است. هدف از جراحی لاپاراسکوپی این است که با کمترین دسترسی  بتوانیم به عضو هدف برسیم  و با ارسال لنز به حفره های داخل شکمی دسترسی را برای جراح ایجاد کنیم

هزینه های لاپاراسکوپی رحم

هزینه نیز امری مهم است که متاسفانه گاهی ملاک اصلی فرد در انتخاب جراح می باشد. این هزینه تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد ، از جمله تخصص و تجربه یک جراح، نوع عمل جراحی، ابزار ها و تجهیزاتی که در طی جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است برای اطلاع بیشتر در رابطه با هزینه عمل لاپاراسکوپی رحم با پزشک خود مشورت کنید.

از جمله عواملی که در هزینه های تاثیر گذارند، عبارتند از :

  • اصلی ترین عاملی که بر هزینه جراحی لاپاراسکوپی رحم تاثیرگذار است، هزینه دستمزد جراح است.
  • اینکه جراحی در بیمارستان دولتی صورت گیرد یا خصوصی نیز حائز اهمیت است.
  • هزینه های بیمارستان از جمله عواملی است که در هزینه ها تاثیر گذار است.
  • متخصص بیهوشی نیز دستمزد جداگانه دارد که بر هزینه لاپاراسکوپی رحم تاثیر گذار است.
  • اینکه در اتاق خصوصی از بیمار مراقبت شود یا اتاق عمومی نیز مهم است.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی لاپاراسکوپی رحم

از جمله عوامل تاثیرگذار بر جراحی لاپاراسکوپی رحم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی از عوامل دیگر در افزایش هزینه ی جراحی لاپاراسکوپی است. به این منظور که مطب جراحی که در شمال تهران است نسبت به مطب جراحی که در جنوب تهران است از نظر هزینه نیز متغیر می باشند.

تمامی موارد ذکر شده از عواملی هستند که بر هزینه جراحی لاپاراسکوپی تاثیر گذاشته است. بهتر است بدانید افرادی که تحت هیچ بیمه ای درمانی نیستند باید تمامی این هزینه ها را بطور آزاد پرداخت نمایند.

شهرت جراح

از جمله مهم ترین عواملی که بر هزینه تاثیر میگذارد، اسم و رسم جراح است که با توجه به نمونه کارها و تجربه چندین سال، به آن دست یافته است و همین هزینه ها را افزایش می دهد.

هزینه های لاپاراسکوپی رحم با بیمه

بیمه تامین اجتماعی تا حد زیادی ، هزینه های این جراحی را ی پردازد، چرا که این جراحی به منظور درمان است و نه زیبایی. دیگر بیمه ها نیز با توجه به قانون خود سهمی از هزینه های این جراحی را می پردازند. برخی از بیمه ها بیش تر و برخی کم تر.

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *