شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » زایمان » انواع خونریزی در بارداری

0 / 5. 0

۳ دقیقه
انواع-خونریزی-در-بارداری

انواع خونریزی در بارداری

آنچه می خوانید...

انواع خونریزی در بارداری

لکه بینی در ایام باردای

این وضعیت زمانی رخ می دهد که زن حامله باشد و خود بر آبستنی خویش واقف بوده ولی باز در همان ایام عادت ماهانه ، لکه هایی در خود مشاهده نماید و یا خونریزی اندکی شبیه به عادت ماهانه را رویت کند که اصطلاحا در زبان عامیانه به آن لکه دیدن در ایام آبستنی می گویند.

انواع-خونریزی-در-بارداری
انواع-خونریزی-در-بارداری

در زندگی روزمره و قیاس تجربی این موضوع دو خصوصیت ویژه دارد ، اولا : به خاطر اینکه چنین حالتی چندان تفاوت و تمایزی با عادات ماهانه ندارد ، برای بانوان بسی مایه شبهه و تردید است که آیا حامله شده اند یا نه . ثانیا : اگر حتم بر این باشد که زن حامله است ، چنین نشانه ای حاکی از زایمانهای زودرس و یا سقط ناخواسته می باشد .

 برای اینکه از هر دو مورد خیال زنی آسوده گردد ، شایسته است که تحت کنترل پزشک قرار گرفته و به وسیله سونوگرافی مشکل و ابهام برطرف شود . این گونه شرایط و تغییرات در سه ماهه اول آبستنی مشاهده می گردد .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با.دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی با شماره های 22742263 – 22706370 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس  اینستاگرام مراجعه کنید .

باداری خارج از رحم

همگان واقف به این حقیقت هستیم که محل لانه گزینی و پرورش و رشد جنین در داخل رحم مادر است . اما اگر به غیر از این اتفاق بیفتد و در مناطقی غیرمعقول همچون لوله های تخمدان ، در تخمدان ها ، در دهانه رحم و یا حتی در داخل شکم ، جنین رشد و تکامل بیابد و لانه گزینی کند ف در آن صورت به چنین حادثه ای ، نام آبستنی خارج رحمی اطلاق می شود . ئبندرت دیده شده است که آبستنی خارج رحمی موفق بوده و تا پایان نهمین ماه دوام داشته است و اگر چنین شده باشد تا ماههای سوم و چهارم خونریزی زن آبستن را می آزارد و دردهای سنگین در ناحیه شکم و کمر خود احساس می کند .

دلیل چنین حادثه ای ، عدم تعادل و سلامتی در ارگانهای تناسلی زن است ، که خود این موضوع به عواملی بستگی دارد :

  • اگر زنی به مدت طولانی عقیم و یا نازا بوده باشد .
  • اگر به یک مورد آبستنی خارج رحمی داشته باشد .
  • اگر سابقا آلت تناسلی و ارگانهای داخل رحمی دچار التهابات بوده باشد .
  • اگر در داخل رحم و یا ارگانهای تناسلی عمل جراحی انجام گرفته باشد .

در هر حال ، آبستنی خارج رحمی موضوعی است که شایع نبوده و بندرت اتفاق می افتد .

سقط جنین

اگر جنینی خودش را با شرایط خاص محیطی تطبیق ندهد و یا توان مقاومت در تحولات و شرایط خارجی نداشته باشد ، به ناچار از محل لانه گزنی خود جدا گشته و به خارج رحم سقوط خواهد کرد که به این حادثه اصطلاحا سقط جنین می گویند . گاهی نیز اتفاق می افتد که جنین تا ماهها دوام می یابد و در محل خود به تکامل و رشد خود می پردازد ولی پس از مدتی تحت شرایط خارجی قرار گرفته و و به دلایلی ساقط می شود که به این عمل نیز زایمان زودرس می گویند . یعنی جنین به زمان تکامل خود رسیده و به ناچار به بیرون خزیده است  بر اساس همین موضوع اگر جنین کمتر از 28 هفته عمر داشته باشد امکان زنده نگه داشتن آن مقدور نبوده و به طور استاندارد و طبق شناخت و اعتقاد کلاسیک جنین بزرگتر از 28 هقته دوام ماندن و حیات در بیرون از رحم را در صورت بروز زایمان زودرس دارد .

مطالب مرتبط با این مقاله :

خونریزی غیرطبیعی  رحمی 

اندومتریوز 

بسیفلیس در بارداری 

برنامه غذایی در دوران بارداری 

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *