شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » بارداری » روش های تعیین جنسیت

0 / 5. 0

۳ دقیقه
روش-های-تعیین-جنسیت

روش های تعیین جنسیت

آنچه می خوانید...

روش های تعیین جنسیت

روش-های-تعیین-جنسیت

روش-های-تعیین-جنسیت
روش-های-تعیین-جنسیت

روش های تعیین جنسیت بسیار می باشد .برخی از روش ها نیاز به تشخیص از طریق روشهای پزشکی مانند سونوگرافی دارد که بسیار دقیق بوده و درصد خطای آنها پایین می باشد. اما برای اینکه همه افراد بتوانند به طور تقریبی پی به جنسیت فرزند ببرند توجه به علائمی در بدن می تواند در این امر کمک فراوان کند که در اینجا به مواردی از آن اشاره می شود:

  1. یکی از عوامل تشخیص جنسیت جنین نگاه کردن به چشم می باشد. به چشمتان در آینه نگاه کنید و پوست زیر چشم را بکشید اگر رگ خونی در پایین چشم به شکل حرف “V” باشد ، در صورتی که در چشم راستتان باشد ، جنین پسر می باشد و در صورتی که در چشم چپ باشد دختر است.
  2. رشد مو در جنسیت جنین عامل تعیین کننده می باشد. در صورتی که رشد موها در ناحیه پا طبیعی باشد و تغییری نکند جنین دختر است و در صورت افزایش رشد موی پا می توان پی به پسر بودن جنین برد.
  3. تغییر اندازه ناحیه باسن یکی دیگر از عواملی است که می توان پی به جنسیت جنین برد. در صورتی که اندازه باسن بزرگ شود جنین دختر است و در صورت عدم رشد اندازه باسن جنین پسر است.
  4. با توجه به تغییر چهره می توان پی به نوع جنسیت برد. در زمانی که صورت پف کرده باشد جنین دختر است و در صورتی که تغییری در صورت رخ ندهد جنین پسر می باشد.
  5. اختلال در تنفس مادر از دیگر نشانه های تشخیص جنسیت می باشد. در صورتی که این اختلال وجود داشته باشد می توان پی به پسر بودن جنین کرد و در صورتی که هیچ مشکلی در تنفس مادر بوجود نیاید جنین پسر است.
  6. یکی دیگر از عوامل پی بردن به جنسیت، محل وجود جنین در شکم مادر است در صورتی که در قسمت بالای شکم حس شود دختر است و در اگر در قسمت پایینی شکم باشد پسر است.
  7. حرکات جنین در شکم مادر باعث پی بردن به جنسیت آن می شود.حرکات جنین اگر در قسمت لگن مادر باشد پسر است و اگر در قسمت پایین شکم باشد دختر است.
  8. شاید تعجب آور باشید اگر بدانید تغییر وزن در پدر در هنگام حاملگی مادر در تشخیص جنسیت جنین تاثیر گذار است. در صورتی که پدر همراه با بارداری مادر دچار افزایش وزن شود جنین پسر است و در صورتی که وزن تغییر نکند جنین دختر است.

 

 

 

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *