شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » هزینه کولپوسکوپی

0 / 5. 0

۳ دقیقه
هزینه کولپوسکوپی

هزینه کولپوسکوپی

آنچه می خوانید...

هزینه کولپوسکوپی

هزینه کولپوسکوپی چقدر است ؟ کولپوسکوپی برای چه افرادی تجویز می گردد ؟ کولپوسکوپی با چه هدفی انجام می شود ؟  افرادی که نیاز به کولپوسکوپی دارند ممکن است  سوالات بسیاری در این زمینه در ذهن خود داشته باشند، دکتر اعظم السادات مهدوی در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع می پردازند .

هدف کولپوسکوپی شناسایی  سرطان سرویکس قبل از  تهاجم  و خطرناک شدن آن  است .حساسیت کولپوسکوپی طبق مطالعاتی که انجام شده 55 تا 65 درصد اعلام شده است و اختصاصی بودن 70 تا 90 درصد برای این روش اعلام شده است .

هزینه کولپوسکوپی
هزینه کولپوسکوپی

اساس اصلی کولپوسکوپی،  القا تغییراتی است که با استیک ایجاد می شودو اپیتلیوم غیر طبیعی در انعکاس نور و در پاسخ به  استیک تغییر پیدا می کند و  متمایل به سفید می شود .

دستگاه کولپوسکوپ یک نوع میکروسکوپ است که به منظور بررسی  ضایعات رحم و واژن  کاربرد دارد .

کولپوسکوپی در چه مواردی تجویز می گردد ؟

درمواردی که پاپ اسمیر نوع های پر خطر hpv یا همان  زگیل تناسلی گزارش شود .

التهاب مزمنی که بیش از 6 ماه تداوم  داشته باشد، گزارش شود .

در شرایطی که عفونت های مقاوم به درمان گزارش شود .

خونریزی بعد از نزدیکی رخ دهد ، کولپوسکوپی تجویز می گردد. دهانه رحم با کمک این دستگاه بررسی می شود و از ضایعات غیر طبیعی  نمونه ای گرفته می شود که این نمونه برای بررسی های بیشتر به آزمایشگاه  فرستاده می شود . سپس بر مبنا بررسی های  انجام شده، تصمیم برای درمان بیمار گرفته می شود .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی با شماره های 22742263 – 22706370 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

روش انجام کولپوسکوپی

در مرحله اول متخصص زنان  با کمک اسپکولوم نواحی داخلی واژن را به حالت باز نگه می دارد  و سپس با کمک  محلول، لازم است دهانه واژن و رحم تمیز شود .

بعد از اتمام این مرحله باید با کمک وسیله  کولپوسکوپ  تمام نواحی داخلی رحم و واژن مورد بررسی قرار گیرد .  این وسیله با کمک دوربینی  که بر روی آن تعبه شده است این امکان را  برای متخصص زنان فراهم می کند که  دید بهتری در نواحی  داخلی داشته باشد .  در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوکی  لازم است تا بیوپسی برای بررسی های دقیق تر انجام شود .  لازم به ذکر است که این روش عوارض و دردی ندارد تنها ممکن است در ابتدا بیمار کمی احساس سوزش کند که این سوزش  قابل تحمل است .

هزینه کولپوسکوپی

این مورد بسیار مهم است زیرا زمانی که حساسیت  تعرفه های کولپوسکوپی برای افراد افزایش پیدا کند،  تکرار  این  روش و انجام روش های تشخیصی نیز به مرور زمان  کاهش پیدا می کند . در نتیجه برای داشتن یک نتیجه ایده آل  از درمان بهتر است  هزینه را ملاک خود قرار ندهید ،لازم است تا کولپوسکوپی توسط متخصص زنان که در این زمینه از تجربه و تخصص کافی برخوردار است انجام شود .  بنا بر  شرایط افراد ممکن است  روش های تشخیصی به کار برده در کولپوسکوپی متغیر باشد  پس بهتر است برای اطلاع دقیق از تعرفه های کولپوسکوپی با متخصص خود  در این زمینه مشورت کنید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر اعظم السادات مهدوی ، جراح و متخصص زنان و زایمان

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *