شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

0 / 5. 0

۳ دقیقه
پیشگیری-از-نازایی

پیشگیری از  نازایی

آنچه می خوانید...

پیشگیری از  نازایی

درصد زیادی از افراد با مشکل ناباروری مواجه هستند که به دنبال روشهای درمان ناباروری می باشند. افراد وقتی به بیماری مبتلا می شوند به دنبال شناخت بیماری و یافتن  را ه حل هایی برای رفع آن می پردازند در صورتی که باید درباره روشهای پیشگیری از بیماری شناخت پیدا کرد. طبق آمار زوج هایی که به دنبال روشهای درمان ناباروری هستند افراد زیادی را تشکیل می دهند در صورتی که تعداد انگشت شماری در پی شناخت راههای جلوگیری از ناباروری می باشند.  در اینجا به طور مفصل درباره عواملی که زمینه ساز ناباروری می شوند به طور مفصل بحث خواهیم داشت.

پیشگیری-از-نازایی
پیشگیری-از-نازایی

عوامل ایجاد ناباروری

  1. مصرف سیگار:

کشیدن سیگار دارای مضراتی برای سلامتی فرد می باشد. از جمله مضرات آن فراهم کردن زمینه برای ناباروری اشاره کرد. همچنین کشیدن سیگار در زنان باعث سقط جنین می شود. در صورتی که سیگار می کشید با ترک کردن آن از ایجاد خطراتی برای سلامتی خود جلوگیری کنید.

  1. عدم انجام ورزش

طبق بررسی های انجام شده زوج هایی که برنامه ورزشی در طول هفته دارند نسبت به افرادی که فعالیت ورزشی ندارند بسیار کمتر در معرض ناباروری می باشند. ورزش های آرامش بخش و کم تحرکی مانند یوگا نیز علاوه بر کمک به سلامت فرد احتمال به ناباروری را کاهش می دهد.

  1. داشتن رژیم غذایی نا مناسب

عمل رساندن مواد لازم به بدن برای کمک به سوخت رسانی مناسب، اتباط مستقیمی با مصرف مواد غذایی مورد نیاز بدن  دارد. غذای فرد باید به میزان کافی دارای پروتئین، کربوهیدرات، فیبر باشد. زنان باید به مقدار مناسب از اسید فولیک در رژیم غذایی خود مخصوصا در دوران باداری (سه ماهه اول) استفاده کنند. اسید فولیک در سبزیجات داری برگ سبز رنگ و میوه ها و برخی غلات و مکمل های غذایی وجود دارد. در صورت داشتن این رژیم غذایی ابتلا به ناباروری بسیار کم می باشد.

  1. عوامل محیطی

افردی که در محیطهای سمی و دارای مواد شیمیایی و مضر هستند نسبت به افراد دیگر بیشتر در معرض ناباروری هستند. این مواد مضر شامل آفت کش ها، سرب، فلزات سنگین، پرتوهای خطرناک می باشند. برای جلوگیری از ناباروری باید از قرار گرفتن در چنین محیط هایی اجتناب کرد.

  1. مصرف دارو

مصرف داروهایی بدون تجویز پزشک باعث ایجاد ناباروری در افراد می شود. برخی از این داروها باعث کاهش تولید اسپرم می شود. از دیگر عوامل ایجاد ناباروری مصرف کوکائین و ماری جوآنا می باشد.

  1. روابط جنسی ناسالم

 

 

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *