شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

0 / 5. 0

۳ دقیقه
ترشحات واژن

ترشحات واژن

آنچه می خوانید...

ترشحات واژن

ترشحات زنانه چیست ؟

بدن خانم ها با رسیدن به سن بلوغ دچار تغییراتی به خصوص در هورمون ها می شوند . این تغییرات با اولین پریود یا عادت ماهانه محسوس تر می شود. افراد درباره ترشحاتی که از آنها خارج می شوند نگران می شوند. برخی از ترشحات غیرطبیعی علائمی از بیماری یا عفونت در ناحیه تناسلی می باشد که باید درمان شود. برخی از ترشحات با اینکه غیر عادی می باشد ولی خطرناک نبوده و جای نگرانی نیست در ادامه درباره انواع ترشحات واژن در زمان پریود و بارداری می پردازیم .

ترشحات واژن
ترشحات واژن

نحوه تشخیص ترشحات طبیعی واژن

پزشک متخصص زنان می گوید: برای اینکه به سلامت ناحیه تناسلی خود پی ببرید لازم است به خصوصیات ترشحات واژن توجه داشته باشید . در صورتی که رنگ ترشحات سفید رنگ و در عین حال رقیق باشد طبیعی می باشد و واژن عاری از هر گونه میکروب و عفونت می باشد. در صورتی که ترشحات تغییر رنگ داشته باشد و بوی نامطبوعی بدهد نشان از نوعی بیماری یا عفونت در واژن می باشد . مثلا در صورتی که رنگ ترشحات سبز یا زرد رنگ باشد احتمال عفونت در ناحیه تناسلی بسیار زیاد می باشد .

ترشحات واژن قبل از پریود

ترشحات قبل از پریود معمولا سفید رنگ بوده و به میزان زیادی از واژن خارج می شود. این ترشحات که از دوره بلوغ شروع می شود با رسیدن دوران ئائسگی خانم ها متوقف می شود. در طی زمان پریود به دلیل تخمک گذاری میزان این تررشحات زیاد می باشد . البته در افرادی که استروژن کم می باشد ترشحات کمتر است . پس از اتمام پریود ( 14 روز بعد) ترشحات واژن رقیق تر و شفاف تر می شود . میزان این ترشحات در قبل و بعد از پریود طبیعی می باشد . این ترشحات از ورود باکتری و میکروب به بدن پیشگیری می کنند.

ترشحات واژن در باردرای

در دوران بارداری بدن دچار تغییرات زیادی می شود از جمله تغییر در ترشحات واژن می باشد  که حجم آن افزایش می یابد . زیرا استروژن در بدن افزایش یافته و جریان خون در واژن زیاد می شود. در برخی موارد این ترشحات تا هنگام زایمان دارای حجم زیادی می باشد . پیش از تولد نوزاد ( نزدیک موعد زایمان )دهانه رحم باز می شود و ترشحات غلیظی به واژن ریخته می شود به همین دلیل ترشحات واژن غلیظ ترشده و حجم آن افزایش می یابد .

برخی از خدمات دکتر اعظم السادات مهدوی متخصص زنان :

با تشکر مدیریت سایت دکتر اعظم السادات مهدوی ، جراح و متخصص زنان و زایمان

 

 

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *