شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

0 / 5. 0

۳ دقیقه
تشخیص-بارداری

تشخیص بارداری

آنچه می خوانید...

تشخیص بارداری

چگونگی تشخیص حاملگی بر اساس چهار عامل و نشانه مقدور می شود که ذیلا به آنها اشاره می نمائیم .

  • مادر خودش نشانه هایی را ارائه می دهد که ادعای وی بر حاملگی است.
  • نشانه های حاملگی به طریقه معاینات پزشکی محرز می شود .
  • آزمایش ادرار انجام می گیرد .
  • با شیوه اولتراسیون حاملگی مشخص می شود .
تشخیص-بارداری
تشخیص-بارداری

نشانه های بارداری

نشانه هایی که مادر آنها را دلیل حاملگی می شمارد به شرح ذیل می باشد :

  1. تاخیر در رویت ماهانه

ندیدن عادت ماهانه نخستین و شاخص ترین نشانه وقوع حاملگی است . اما هر تاخیر در رویت عادت ماهانه را نبایستی دلیل حاملگی دانست . زیرا تاخیر در وقوع عادت ماهانه ، دلایل فیزیکی و روانی و حتی اوضاع زندگی دارد . اما با تمام این اوصاف اگر خللی در وقوع منظم عادت ماهانه رخ می دهد ، باید بدون اینکه اضطرابی به خرج داده شود ، چند روزی منتظر مانده و سپس در صورت نبودن نشانه های عادت ماهانه به پزشک متخصص زنان مراجعه کرد . البته این نکته نیز شایان ذکر است که گاهی زنان با وجود حامله بودنشان ، لکه های خونی را در زمان عادت ماهانه مشاهده می نمایند . در هر صورت اگر خللی در عادت ماهانه پدید بیاید باید به پزشک مراجعه کرد تا از وقوع آبستنی و یا سایر مشکلات و بیماری ها مطمئن گشت .

تشخیص نشانه های بارداری بعد از نزدیکی یا بعد از دوران قاعدگی توسط خود مادر یا پزشک مهم می باشد..برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی با شماره های 22742263 – 22706370 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس  اینستاگرام مراجعه کنید .
  1. وقوع حالت بی اشتهایی و یا برخلاف آن پراشتهایی

گاها دیده شده است که زنان آبستن از همن ماههای نخست حالت روانی به خصوصی را نسبت به غذا و تغذیه خودشان نشان می دهند و واکنشهای غیرطبیعی دارند . برخی از زنان نسبت به تعدادی از غذاها بی اشتها گشته و از دیدن و چشیدن آنها ناراحت شده و حالت تهوع به آنها عارض می شود و گاهی نیز برخلاف چنان حالتی نسبت به یک غذایی پراشتها می شوند و شدیدا دلشان می خواهد که چنان غذا یا میوه ای را میل کنند .

  1. تهوع صبحگاهی و افزایش بزاق دهان

چنین نشانه هایی نیز خود از علائم وقوع آبستنی است .

  1. نیاز به رفع ادرار پیوسته

به خاطر اینکه جنین در رحم رشد می یابد فشار متوسطی بر روی مثانه وارد می آورد . از این رو فرد آبستن نیاز متداولی را نسبت به رفع ادرار می بیند .

مطالب مرتبط با این مقاله :

مراقبت های دوران بارداری 

برنامه غذایی دوران بارداری 

انواع خونریزی در بارداری

زایمان سزارین

 

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *