شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » تعیین جنسیت از طریق لقاح IVF

0 / 5. 0

۳ دقیقه
تعیین-جنسیت-از-طریق-لقاح-IVF

تعیین جنسیت از طریق لقاح IVF

آنچه می خوانید...

تعیین جنسیت از طریق لقاح IVF

یکی از راههای درمان ناباروری استفاده از لقاح به وسیله IVF می باشد. در گذشته تنها برای همین منظور استفاده می شد اما هم اکنون برای پی بردن به جنسیت جنین در دوران بارداری استفاده می شود.

تعیین-جنسیت-از-طریق-لقاح-IVF
تعیین-جنسیت-از-طریق-لقاح-IVF


نحوه درمان IVF

از نظر دکتر اعظم السادات مهدوی برای باروری در خانم ها، در هنگام رسیدن به موعد دوره ماهانه، دارو هایی برای آزادسازی تخمک ها و تحریک آن ها تجویز می شود. در برخی موارد برای آزادسازی به موقع تخمک ها هورمون های مصنوعی به فرد تزریق می شود. برای بررسی میزان سطح خونی هورمون ها و به تکامل رسیدن فرآیند رشد تخمک ها نیاز به جلسات مراجعه به پزشک را دارد.  پس از اینکه تخمک ها کامل شدند پزشک متخصص فرد را بیهوش کرده و سوزن کوچکی را از طریق ناحیه دیواره مهبل وارد می کند و بدین صورت تخمک ها را خارج می کند. گاهی اوقات محل دقیق تخمک ها مشخص نیست و نیاز به سونوگرافی می باشد. اسپرم های همسر قبلا در آزمایشگاه تهیه می شود و این تخمک های خارج شده از زن با اسپرم ها در یک ظرف ترکیب می شوند. این ترکیب باید به مدت 2 تا 5 روز باید بماند تا بارور شود . بدین ترتیب جنین به وجود می آید. در این حالت جنین به شکل توپی مرکب از  8 سلول  می باشد. برای تعیین جنسیت جنین  قبل از اینکه در رحم مادر قرار گیرد مورد آزمایش قرار می گیرد. بدین صورت که یکی از سلول های جنین توسط کارشناس ژنتیک مورد ارزیابی قرار می گیرد. با برداشتن این سلول از هشت سلول موجود آسیبی به جنین نمی زند و در صورت از بین رفتن این سلول سلول دیگری جایگزین آن برداشته نمی شود. از این سلول برای بررسی بیماری های ژنتیکی نیز استفاده می شود. در مرحله نهایی جنین در رحم زن قرار می گیرد. برای اطمینان از نتایج درست لانه گزینی نیاز به 2 هفته زمان می باشد که پس از گذشت این زمان زن می تواند با انجام آزمایش خون حاملگی نتایج را مشاهده کند مراحل لقاح جنین باید به دقت انجام شود تا مشکلی در روند درمان پیش نیاید و این کار برخلاف تصور مردم ساده نیست.

تعیین جنسیت به این روش دارای نتایج صد در صد درستی می باشد ولی این کار دارای حساسیت ویژه ای می باشد.

معایب لقاح IVF

  1. داشتن جراحی به وسیله بیهوشی که امکان بیهوشی مجدد نیاز می باشد.
  2. امکان بارداری در هر فرد به طور میانگین 70 درصد می باشد.
  3. در صورت عدم نتیجه بارداری مجدد مراحل درمان انجام شده و فرد باید هزینه ی درمان مجدد را دوباره پرداخت کند.
  4. هزینه این روش به طور میانگین بین 5 الی 15 میلیون تومان می باشد( این هزینه بستگی به مرکز درمانی ممکن است بیشتر یا کمتر باشد).

برخی  از خدمات دکتر اعظم السادات مهدوی ، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی

با تشکر مدیریت سایت دکتر اعظم السادات مهدوی ، جراح و متخصص زنان و زایمان

.

 

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *