شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

۵ دقیقه

جراحی پولیپ رحم

آنچه می خوانید...

جراحی پولیپ رحم به چه روش هایی انجام می شود؟

جراحی پولیپ رحم شامل چه مراحلی است؟

 1. آماده کردن بیمار برای جراحی

  برای جراحی پولیپ رحم، ممکن است بیمار را با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی آماده جراحی کنند. پزشک و تیم پزشکی آماده‌سازی لازم را برای جراحی انجام می‌دهند.

 2. ابزارهای لازم برای دسترسی به رحم

  پزشک ابزارهای لازم جهت دسترس مناسب به رحم و پولیپ‌ها را فراهم می‌کند، معمولاً با استفاده از لاپاراسکوپ یا هیستروسکوپ.

 3. برداشتن پولیپ رحم

  پزشک با ابزارهای لازم اقدام به برداشتن پولیپ‌های رحم می‌کند. این عمل شامل جدا کردن پولیپ‌ها از دیواره رحم و برداشتن آن‌ها می‌شود.

 4. ارزیابی و پایان عمل

  پس از برداشتن پولیپ‌های رحمی، پزشک برای اطمینان از کامل برداشته شدن آن‌ها، استخوان ناحیه جراحی شده را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و پس از آن جراحی به پایان می رسد.

 5. مراقبت های پس از جراحی

  بیمار به طور کلی زیر نظر پزشک قرار می‌گیرد و نیاز به مراقبت‌های پساعملی مانند استراحت، داروها و توجه به علائم مختلف دارد.

در چه مواردی نیاز به جراحی پولیپ رحم است؟

جراحی پولیپ رحم چه عوارضی به همراه دارد؟

 • خونریزی شدید از رحم در حین عمل یا پس از آن که ممکن است نیازمند هیسترکتومی (برداشتن رحم) شود، اما موارد این گونه نادر هستند.
 • عفونت‌های رحمی که با مصرف آنتی‌بیوتیک قابل درمان هستند.
 • آسیب‌های دهانه رحم در هنگام ورود به رحم.
 • سنکوپ و ایست قلبی اتفاق نادری است، به طوری که در هر ۲۰۰ زنی که بدون بیهوشی هیستروسکوپی انجام می‌دهند، یک نفر ممکن است با این عارضه روبه‌رو شود.

سوالات متداول

آیا پس از جراحی پولیپ رحم نیاز به بستری در بیمارستان است؟

بستگی به نوع جراحی و وضعیت فرد دارد. برای برخی جراحی‌های پولیپ رحم نیاز به بستری در بیمارستان و مراقبت پس از عمل است، اما برای جراحی‌های کوچک و غیرپیچیده ممکن است نیازی به بستری نباشد.

چقدر زمان برای بهبودی کامل پس از جراحی پولیپ رحم نیاز است؟

زمان بهبودی بستگی به نوع جراحی پولیپ رحم و وضعیت فرد دارد. برای پولیپ‌های کوچک و غیرپیچیده، بهبودی معمولا سریع‌تر است، اما برای جراحی‌های بزرگ‌تر ممکن است زمان بیش‌تری نیاز باشد.

آیا جراحی پولیپ رحم عوارض جانبی دارد؟

ممکن است بعضی از عوارض جانبی مانند خونریزی، التهاب یا عفونت پس از جراحی پولیپ رحم رخ دهند. اما عوارض بیشتر اغلب ملایم هستند و با مراقبت‌های پس از عمل مدیریت می‌شوند.

کلام آخر

در صورتی که پس از انجام جراحی برداشت پولیپ رحم با موانعی مواجه هستید یا مشکلات مرتبط با رحم را تجربه می‌کنید، می‌توانید با بهره‌مندی از خدمات پزشکی به صورت آنلاین و حضوری از سوی دکتر تاج‌بخش، کارشناسان متخصص زنان شما را راهنمایی و مشورت بگیرند. پس از مشاوره، قادر به شروع درمان‌های لازم خواهید بود.

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *