شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی / درمان ناباروری / سوالات رایج در مورد ناباروری
۴ دقیقه
سوالات رایج در مورد ناباروری

سوالات رایج در مورد ناباروری

آنچه می خوانید...

سوالات رایج در مورد ناباروری

اگر زوج بعد از یکسال  تلاش برای بارداری به نتیجه نرسد ، به اصلاح گفته می شود دچار ناباروری هستند ، برای درمان ناباروری راه کار های مختلفی وجود دارد  ، در ادامه دکتر اعظم السادات مهدوی به بررسی برخی از این سوالات می پردازند  با ما همراه باشید .

آیا عمل لاپاراسکوپی درد دارد ؟

خیلی از افرادی که به مطب برای لاپاراسکوپی مراجعه می کنند معمولا ترس دارند، از آنجا که لاپاراسکوپی عمل بازی نیست در نتیجه  ترسی ندارد ،در  صورتی که عمل مشکل دار نباشد عملا بیمار دردی احساس نمی کند و نسبت به عمل باز  عوارض بعد از آن  از جمله خونریزی ، چسبندگی و… به مراتب کمتر است.

سوالات رایج در مورد ناباروری
سوالات رایج در مورد ناباروری

در صورتی که  مشکل ناباروری  به دلیل علت مردانه رخ دهد و ivf به نتیجه نرسد بهترین روش چیست ؟

گاهی مشکل ناباروری  با علت مردانه است ،  در مواردی که علت نازایی در  مرد باشد و زوج سوق داده شوند به سوی ivf  ، در صورتی که  از انجام ivf   به نتیجه ای نرسند این امکان وجود دارد که ivf را چند مرتبه تکرار کنند  تا به نتیجه برسید ، برخی  از افراد این گونه تصور می کنند که تنها با یک بار انجام  ivf باید به نتیجه برسند .

 

آیا لازم است برای لاپاراسکوپی اقدام خاصی  در نظر گرفت ؟

باید گفت لاپاراسکوپی یک عمل جراحی  بسته است که همراه با بیهوشی انجام می شود ،  برای لاپاراسکوپی لازم است  تا سوراخ کوچکی در ناف ایجاد کنیم  تا بتوانیم دوربین را از این ناحیه عبور دهیم  این روند سبب می گردد تا متخصص لاپاراسکوپی دید کافی و خوبی  به نواحی درونی  بدن  داشته باشد ، سپس با ایجاد سوراخ های کوچکی  بر روی شکم  عمل لاپاراسکوپی انجام می شود .  در حقیقت هر روندی که در  عمل جراحی باز انجام می گردد در طی  لاپاراسکوپی هم انجام می شود  با این تفاوت که  تصاویر  تنها با کمک مانیتور و دوربین لاپاراسکوپی  دیده می شود .  در نتیجه لازم است تا پزشکی که لاپاراسکوپی را انجام می دهد از مهارت خاصی برخودار باشد ، این عمل جراحی ممکن است برای پزشک  و تیم جراحی سخت باشد ،  اما برای بیمار  عمل لاپاراسکوپی  بسیار راحت تر  از سایر روش های جراحی است .

از این جهت عمل لاپاراسکوپی نسبت به سایر روش ها ارجحیت دارد که  متخصص لاپاراسکوپی می تواند  تصویر داخل شکم را چندین برابر بزرگ تر ببیند  و  همین طور برای بیمار احتمال خونریزی ، چسبندگی ، عفونت و… کمتر است .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی با شماره های ۲۲۷۴۲۲۶۳ – ۲۲۷۰۶۳۷۰ تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

دوران نقاهت برای لاپاراسکوپی چقدر است ؟

دوران نقاهت بعد از  لاپاراسکوپی بسته به نوع آن دارد ، به طور مثال اگر سرطان  دلیل انجام لاپاراسکوپی باشد   به مراتب نیاز به دوران نقاهت بیشتری می باشد ، اگر  تنها به منظور تشخیصی و یا برطرف کردن یک نوع کیست باشد  فرد حتی می تواند روز بعد از لاپاراسکوپی به محل کار برود و فعالیت های  روزانه خود را انجام دهد .

بیماری ۲۷ ساله که دچار سقط مکرر شده است بهترین راه درمان برای  او چیست ؟

معمولا  بانوانی که دچار   سقط مکرر شده اند نیاز به روش های تشخیصی بیشتری به نسبت دارند، از جمله از  این روش ها  انجام عکسبرداری است، همچنین آزمایش  بررسی مشکلات انعقادی بیمار ، مسائل هورمونی بیمار  و… لازم است تا  چک شوند . اما به طور معمول سقط های مکرر  در سه ماه اول که قلب هنوز تشکیل نشده است ،  رخ می دهد. دکتر اعظم السادات مهدوی توصیه می کنند که این بیماران امیدوار باشند  زیرا بعد از چند مرتبه سقط مکرر می توانند این افراد حاملگی موفقی داشته باشند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر اعظم السادات مهدوی ، جراح و متخصص زنان و زایمان

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *