شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

۴ دقیقه
علت-پریود-نشدن-طولانی

علت پریود نشدن طولانی

آنچه می خوانید...

علت پریود نشدن طولانی

باید پذیرفت که هر زنی می بایست بر طبق سیستم ارگانیکی خود ماهانه عادت می بیند و اگر زمان موعود عادت ماهانه از جانب زنی مشاهده نشد ، ابتدا مشکوک به آبستنی خود شود . زیرا آبستنی خود باعث اختتام دوره قاعدگی می شود .

علت-پریود-نشدن-طولانی
علت-پریود-نشدن-طولانی

علت های پریود نشدن طولانی چیست ؟

  • کورتاژ یا سقط جنین

به دلایل مختلفی زنانی که تحت عمل جراحی کورتاژ و یا به عبارتی سقط جنین قرار می گیرند ، احتمال زیاد دارد که زمان عادت ماهانه اش بر هم زده شود و یا تا مدتی دوران قاعدگی خویش را مشاهده نکند . مخصوصا زنانی که بیش از چند بار دست به عمل کورتاژ بزنند ، احتمال زیاد دارد که دوره قاعدگی آنها نقصان یافته و دیده نشود .

  • شرایط نامساعد زندگی

تا آنجائیکه تحقیقات انجام گرفته ، مشخص و محرز ساخته است ، جنگ یکی از عواملی است که باعث می گردد سیستم یکنواخت دوران قاعدگی زنان برهم بخورد و زن در زمان موعد حالت رگل مشاهده نکند که این عمل به سیستم روانی و عصبی فرد مربوط می شود که بحث آن مفصل است . البته کم غذایی ، فقر و محرومیت و زندگی سخت و پرمشقت نیز از دیگر عوامل موثر محسوب می شوند .

  • وضعیت عصبی

ناراحتیهای روانی ، آشفتگی ها ، فشارهای عصبی و استرس های روحی پیوسته ، ناامیدی ها و یاس ها و اندوه ، هیجانات بیش از حد نیز از عوامل موثر در پدید نیامدن دوران قاعدگی در زنان محسوب می گردد.

  • بیماری های سخت

بیماری های شدید و مهم یکی از عوامل پدیدار نشدن دوران قاعدگی و رگل است .

  • تصادفات و حوادث

مخصوصا زنانی که دچار حوادث رانندگی شده اند ، دیده شده است که آنها بر حسب تاثیرات عصبی و روانی از رویت دوران قاعدگی معذور مانده اند .

 اگر زمان موعود عادت ماهانه از جانب زنی مشاهده نشد ، ابتدا مشکوک به آبستنی خود شود . زیرا آبستنی خود باعث اختتام دوره قاعدگی می شود .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی با شماره های ۲۲۷۴۲۲۶۳ – ۲۲۷۰۶۳۷۰ تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس  اینستاگرام مراجعه کنید .
  • عدم وجود تغذیه مناسب

رژیم غذایی ، بی اشتهایی ، ضعف جسمانی نیز از دیگر عوامل مشاهده نشدن دوران قاعدگی هستند .

  • عوامل هورمونی

این نوع عامل یکی از شایع ترین دلایل عدم امکان مشاهده دوره قاعدگی در زنان است . اگر در سیستم هورمونی که می بایست زمینه را برای تحول سیستم ارگانیکی زن فراهم آورد ، خللی پدید آید و یا خود هورمون که باعث بروز دوران قاعدگی است ، مشکلی پدید آید و یا بی نظمی در جهاز ترشح ماده هورمونی بروز نماید ، زمینه را برای پایان یافتن دوره قاعدگی فراهم می آورد .

  • دوره بعد از زایمان

به طور طبیعی زنانی که تازه از دوران حاملگی فارغ گشته اند ، دچار عادت ماهانه نمی شوند.

  • زنان شیرده

این حقیقت وجود دارد که زنان شیرده تا هنگام شیردهی دچار عادت ماهانه نمی شوند و این حادثه حتی باعث می شود که زنان بدون مصرف داروهای ضد حاملگی و یا استفاده از شیوه های جلوگیری از آبستنی ، خودشان را از آبستنی مصون بدانند . یعنی بواسطه عادت ماهانه دیواره های رحم که غشایی از خون آلوده را به بیرون می ریزند ، خودشان را برای تحویل گرفتن اسپرم مرد مهیا می سازند . در صورتی که زنی قاعده نشود ، چنین امری محقق نشده و امکان حاملگی نیز پدید نمی آید . اما این موضوع را باید پذیرفت که نسبت چنین ریسکی در میان زنان متفاوت است . زیرا هر زنی نمی تواند دارای چنین شرایطی باشد و چه بسا زنانی حتی در دوران شیردهی نیز باردار می شوند . لذا امر مذکور حکم قطعی نمی تواند تلقی گردد و بر همگان صدق نمی نماید .

مطالب مرتبط با این مقاله :

تفاوت پریود با لکه بینی 

اندومتریوز سرطان است ؟

کیست تخمدان 

تنبلی تخمدان 

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *