شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

0 / 5. 0

۳ دقیقه
علل شکست IVF

علل شکست IVF

آنچه می خوانید...

علل شکست IVF

علل شکست IVFچیست؟  متاسفانه خیلی از زوجین  که نابارور هستند  این سوال را از  دکتر  اعظم السادات مهدوی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهرانبHK   می پرسند ، به همین دلیل در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم . گاهی دیده می شود که زوجین چنیدن بار از  IVF استفاده می کنند اما  موفق به بارداری نمی شوند.

علل شکست IVF
علل شکست IVF

روش IVFچیست؟

درمان ناباروری به روش ivf یا لقاح خارج رحمی (لقاح آزمایشگاهی ) یکی دیگر از روش های درمان ناباروری است  که به صورت مصنوعی، اتفاقی که بین طور طبیعی برای بارداری باید در بدن فرد انجام شود، توسط متخصصین در آزمایشگاه انجام می شود.

روش کار در IVF

در طی روش درمان ناباروری با IVF اسپرم را به داخل تخمک تزریق می کنند، لازم است تا با کمک تجویز برخی از دارو ها تخمک ها و فولیکول ها شروع به رشد کنند و تخمک مورد نظر دریافت شود، سپس  اسپرم را به داخل تخمک تزریق می کنند .  که بعد از 2 الی 5 روز این تخمک تبدیل به جنین می شود و بعد از آن به بدن تزریق می شود  . در صورتی که مشکل نازایی از زن باشد تخمک ها در مجاورت اسپرمی که قبلا از مرد گرفته شده قرار می گیرد و به آزمایشگاه ارسال می شود. تمام این مراحل در روش درمان ناباروری با IVF انجام می شود که گاه با موفقیت و گاه با شکست مواجه می شود .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی با شماره های 22742263 – 22706370 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

عدم موفقیت در IVF

در هر سیکل IVF متخصصین زنان تنها مجاز به تزریق یک الی، دو جنین می باشند، ممکن است بارها و بارها این روند تکرار شود اما بیمار نتیجه ای نگیرد . دکتر اعظم السادات مهدوی بیان می کنند که انجام IVF در بهترین مراکز دنیا  هم با درصد موفقیت 40 تا 50 درصد احتمال بارداری انجام می شود .

گاهی ممکن است بیمار بعد از  چنیدن بار استفاده از IVF  به نتیجه برسد  که در این موارد هم لازم به بررسی های خاصی است. بهتر است زوجین نا امید شوند و  برای درمان ناباروری خود صبورانه تلاش کنند .

عدم موفقیت در IVF

دیده شده است که گاهی، یک جنین با تقسیمات خوب، کیفیت بالا  انتقال داده شود و متخصص زنان  گزارش دهد که  وضعیت مخاط رحمی  کاملا طبیعی است ، اما بارداری صورت نگیرد . در این موارد لازم است تا بررسی های بیشتری بر ایمونولوژی بارداری و بروز ژن های  مربوط به لانه گزینی  در حاملگی  انجام شود .امروزه تحقیقات بسیار زیادی در این رابطه صورت گرفته است .

در حقیقت حاملگی یک پیوند است و باید از نظر ایمونولوژیک یعنی تطابق مادر با آنتی ژن های پدر بررسی شود . در نتیجه یک سری بررسی ها  وجود دارد  که  بعد از عدم موفقیت در IVF  لازم است توسط متخصص زنان مورد بررسی قرار گیرد . تا متناسب با علت  بهترین روش درمان انتخاب شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر اعظم السادات مهدوی ، جراح و متخصص زنان و زایمان

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *