شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی / لاپاراسکوپی / عوارض جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان
۶ دقیقه
عواض عمل لاپاراسکوپی کیست تخمدان

عوارض جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان

آنچه می خوانید...
عوارض لاپاراسکوپی کیست تخمدان

لاپاراسکوپی کیست تخمدان چه عوارضی دارد؟

درد و سوزش از رایج ترین عوارض بعد از جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان است که تا دو الی سه روز یا حتی بیش‌تر ادامه خواهد داشت و با داروها تحت کنترل قرار می‌گیرد. این علائم معمولا به دلیل تحریک بافت‌ های اطراف کیست در زمان عمل ایجاد می‌شوند. اگر این علائم شدید یا حتی در صورت مصرف دارو به طور مداوم ادامه داشته باشند، بهتر است به جراح زنان خود اطلاع دهید.

نفخ معمولا به دلیل تحریک وارد شده به بافت ‌های اطراف کیست در زمان جراحی اتفاق می‌افتد. این علائم در مدت کوتاه پس از عمل احساس می‌شوند و معمولا با مصرف داروهای ضد نفخ کنترل می‌گردند و بعد از سه الی چهار روز از بین می‌روند.

خونریزی معمولا به دلیل آسیب به عروق داخلی یا بافت‌ های اطراف کیست در زمان جراحی رخ می‌دهد. اگر این خونریزی به اندازه لکه بینی بود و در یک الی دو روز اول بهبود یافت، هیچ مشکلی وجود ندارد اما اگر میزان خونریزی همانند یک پریود بود، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

در برخی موارد لخته شدن خون به دلیل تحریک و آسیب به عروق در زمان جراحی رخ می‌دهد. لخته شدن خون می‌تواند خطرناک باشد و منجر به مشکلات جدی مانند انفارکتوس (توقف عرضه خون به یک بخش از بافت) یا آمبولی (جابجایی لخته خون به ازای یک عروق کوچک) شود.

آیا عوارض جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان، بارداری را تحت تاثیر قرار می دهند؟

عوارض جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان بیش‌تر چه کسانی را درگیر می کند؟

آیا جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان عوارض دائمی ایجاد می‌کند؟

عمل جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان به طور کلی معمولاً عوارض دائمی ایجاد نمی‌کند و در موارد نادر، ممکن است عوارض جدی‌تری مانند عفونت‌ یا صدمات به اطراف بافت‌ها رخ دهند.

تا چه زمانی عوارض جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان ادامه دار خواهد بود؟

عوارض جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان معمولاً به مدت کوتاهی پس از عمل ظاهر می‌شوند و حدود چند روز تا دو هفته به طول می‌انجامند.

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *