شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی / لاپاراسکوپی / هزینه عمل لاپاراسکوپی
۷ دقیقه
هزینه لاپاراسکوپی

هزینه عمل لاپاراسکوپی

آنچه می خوانید...

هزینه لاپاراسکوپی امروزه یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌ها برای بیمارانی است که این جراحی را تجربه می‌کنند. در این مقاله، قصد داریم هزینه‌های این عمل را مورد بررسی قرار دهیم و عواملی که در تعیین این هزینه مؤثر هستند را مورد توجه قرار دهیم. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا این اطلاعات را به دقت مطالعه کنید.

هزینه عمل لاپاراسکوپی

هزینه لاپاراسکوپی به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از دغدغه های همیشگی بیماران در خصوص همه جراحی ها از جمله لاپاراسکوپی، هزینه های مربوط به آن است. هزینه ها می تواند براساس عوامل مختلفی متغیر باشد. از جمله این عوامل می توان به تبحر جراح، دانش و تجربه وی، محل جراحی و روش آن متغیر باشد. هزینه های لاپاراسکوپی در مقایسه با جراحی های باز می تواند تا ۵۰ درصد افزایش داشته باشد. در بیمارستان ها و بخش های دولتی نیز تا حدی هزینه ها معقول می باشند، اما اگر لاپاراسکوپی در بیمارستان خصوصی نیز انجام شود، باز هم افزایش هزینه را در پی خواهد داشت.

در حالت کلی عواملی که می توانند در انواع جراحی های لاپاراسکوپی از جمله لاپاراسکوپی رحم دخیل باشند، به شرح زیر است :

  • تخصص پزشک
  • دستمزد جراح
    دستمزد دستیار پزشک
  • بیمارستان (دولتی یا خصوصی)
  • هزینه تجهیزات پزشکی مورد استفاده

از دیگر ملاک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تجهیزاتی که در لاپاراسکوپی به کار می رود ممکن است برای هر بیمار متفاوت باشد، ممکن است برای یک فرد تجهیزات بیش تر و برای دیگر تجهیزات کم تری به کار رود. این مساله با توحه به پیچیدگی های جراحی می تواند متفاوت باشد.
  • اینکه تا چه میزان بیمه این هزینه ها را پرداخت می کند مهم است.
  • نوع جراحی لاپاراسکوپی نیز مهم است، اینکه مربوط به لاپاراسکوپی زنان همچون لاپاراسکوپی رحم باشد یا مربوط به لاپاراسکوپی معده که به مربوط متخصص گوارش است، بستگی دارد.
  • موقعیت مکانی که در ان جراحی صورت می گیرد نیز بسیار مهم است

تجهیزات و ابزار لاپاراسکوپی

دستگاه و تجهیزات مربوط به لاپاراسکوپی به صورتی است که یک بار مصرف بوده و پس از جراحی وسایل به کار گرفته شده دور ریخته می شوند. ابزارهای به کار گرفته شده شامل تیغه های جراحی هستند که هزینه هایی در بردارد. پس در هزینه ها نیز لحاظ می شوند.

لباس هایی که در بیمارستان برای بستری و جهت جراحی به شما داده می شود نیز جزو هزینه ها محسوب می شود.

اقامت کوتاه تر در بیمارستان بعد از عمل لاپاراسکوپی

تفاوت لاپاراسکوپی با جراحی باز علاوه بر اینکه می تواند در کاهش دوره نقاهت و درد و ناراحتی تاثیر زیادی داشته باشد، می تواند در هزینه ها نیز موثر باشد، چرا که با کاهش دوره نقاهت، مدت کوتاهتری نیاز است تا در بیمارستان بمانید.

با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی می توان اجزای درون بدن را به وسیله دوربین ها مشاهده نمود و نیازی به باز کردن کل شکم نیست.

این تصویربرداری از داخل شکم می تواند سبب دقت بیش تر پزشک شود. از آنجایی که این جراحی بسیار حساس و ظریف است، نیازمند تجربه و تخصص کافی پزشک است و به فرض مثال لاپااسکوپی رحم باید توسط بهترین متخصص لاپاراسکوپی صورت گیرد. همین امر در دستمزد جراح تاثیر زیادی دارد.

از تصویربرداری های معمولی هم می توان برای بررسی مشکلات یا بیماری های شکم یا لگن استفاده کرد، ولی در صورتی که این بررسی ها علم کافی و شناخت دقیقی راجع به اندام مورد نظر به پزشک ندهد، سپس به سراغ روش لاپاراسکوپی می رود.

به این ترتیب، پزشک می تواند یک نمونه بیوپسی از بافت انتخاب شده نیز به دست آورد. امروزه حتی از جراحی لاپاراسکوپی برای برداشتن تومورهای خوش خیم و سنگ کلیه استفاده می شود. در نتیجه حتی خودتان می توانید انجام عمل با روش لاپاراسکوپی را به پزشک پیشنهاد کنید. وی بنا به صلاحدید خود می تواند پیشنهاد شما را قبول یا رد کند.

کاربردهای پرهزینه‌ عمل لاپاراسکوپی در سال ۱۴۰۳

بیمه تا چه میزان هزینه های عمل لاپاراسکوپی را پرداخت می کند؟

وقتی صحبت از بیمه جهت پرداخت هزینه ها می شود، اولین سوالی که برای هر فرد پیش می آید، این است که بداند بیمه تا چه میزان هزینه های آن ها را تحت پوشش قرار می دهد؟ در ادامه به صورت مختصر در خصوص شرایط بیمه ها و سقف پرداخت آن ها صحبت نماییم.

انواع بیمه ها برای لاپاراسکوپی

از آنجایی که لاپاراسکوپی به دلیل استفاده از ابزارها، صرفه جویی در هزینه روش های لاپاراسکوپی برای بسیاری از بیماران مهم بوده و خواهد بود.

لاپاراسکوپی معمولا جنبه درمانی دارد، به همین دلیل است که بیمه تامین اجتماعی تا حدی می تواند هزینه های آن را پوشش دهدو توجه داشته باشید که جراحی های زیبایی همچون تنگ کردن واژن با لاپاراسکوپی به دلیل عدم جنبه درمانی؛ تحت پوشش این بیمه نیست.

اما اگر تحت پوشش بیمه های دیگری هستید، بهتر است از مسئول آن در خصوص هزینه هایی که آن بیمه پوشش می دهد، سوال کنید.

هزینه جراحی لاپاراسکوپی در سال ۱۴۰۳

آیا بیمه‌های پزشکی معمولاً هزینه لاپاراسکوپی را پوشش می‌دهند؟

برای برخی بیمه‌ها، لاپاراسکوپی را پوشش می‌دهند، اما توصیه می‌شود با بیمه‌نماینده خود در مورد جزییات پوشش بیمه ارتباط برقرار کنید.

عواملی که بر تعیین هزینه لاپاراسکوپی تأثیر دارند چیست؟

عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، تشخیص‌های اضافی، پیچیدگی جراحی، مدت زمان بستری و تجربه متخصص می‌تواند هزینه را تحت تأثیر قرار دهد.

آیا هزینه لاپاراسکوپی شامل هزینه‌های پس از جراحی هم می‌شود؟

بله، هزینه لاپاراسکوپی معمولاً شامل هزینه‌های پس از جراحی مانند داروها و اقدامات بعد از آن است.

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *