شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

۴ دقیقه
هزینه جراحی فیبروم رحم سال 1403

هزینه عمل فیبروم رحم

آنچه می خوانید...

هزینه عمل فیبروم رحم چقدر است؟

هزینه عمل فیبروم رحم با لیزر

 هزینه جراحی فیبروم رحم به چه عواملی بستگی دارد؟

جراح‌های زیادی در کشور وجود دارند که برخی از آن‌ها نسبت به دیگران شناخته شده‌تر و مشهور هستند. برای تعیین نوبت این پزشکان باید زمان زیادی منتظر بمانید که طبیعتا هزینه بیشتری نیز برای درمان شما دریافت خواهند کرد. هر چقدر که پزشک مورد نظر تعداد عمل‌های موفق بیشتری داشته باشد، هزینه دریافتی او برای جراحی نیز بالاتر است.

برداشتن فیبروم با استفاده از روش میومکتومی قابل انجام است. این روش با لیزر درمانی کاملا متفاوت است و از لاپاراسکوپی برای انجام آن استفاده می شود. پس طبیعی است که هزینه آن نیز متفاوت باشد. درمان با لیزر هنوز به اندازه کافی رایج نیست، به همین دلیل میومکتومی هزینه بسیار کم‌تری دارد.

هزینه بسیاری از عمل‌ها در شهرهای بزرگ و مخصوصا پایتخت بسیار بیشتر از شهرهای کوچک‌تر است. حتی اگر تهران را برای درمان فیبروم رحم انتخاب می‌کنید، باید بدانید که هزینه‌های عمل در جنوب و شمال این شهر نیز متفاوت خواهد بود. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید بهتر است شهرهای کوچک را برای جراحی خود انتخاب کنید.

همان طور که اشاره کردیم، هزینه عمل فیبروم رحم به نوع بیمارستان نیز بستگی دارد. در بیمارستان‌های خصوصی بیشتر هزینه درمان بر عهده شما خواهد بود و باید هزینه بیشتری هم بپردازید. بیمارستان‌های دولتی با بسیاری از بیمه‌ها قرارداد دارند که باعث می‌شود هزینه کمتری هم پرداخت کنید.

خوشبختانه از آن جایی که عمل فیبروم رحم یک روش درمانی به حساب می‌آید بسیاری از بیمه‌ها هزینه آن را یا کامل یا بخشی از آن را پرداخت می‌کنند. اگر دارای بیمه پایه هستید، باید با توجه به بیمارستان هزینه عمل را پرداخت کنید. بیمارستانی که انتخاب می‌کنید باید با بیمه شما قرارداد داشته باشد تا بتوانید هزینه‌های خود را از طریق بیمه پرداخت کنید. بسیاری از بیمه‌ها برای جراحی سقف مشخصی تعیین کرده اند. اگر هزینه عمل فیبروم رحم از سقف تعیین شده کمتر باشد، بر اساس فرانشیز تعیین شده مبلغ جراحی پرداخت می‌گردد و در صورت بالاتر بودن، فقط بخشی از آن توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

آیا هزینه عمل فیبروم رحم بالا است؟

با توجه به داشتن بیمه یا نداشتن آن هزینه‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

آیا می‌توان بدون جراحی هم فیبروم رحم را درمان کرد؟

اگر فیبروم‌ها دارای خونریزی و درد شدید باشند، تنها راه برای درمان آن‌ها جراحی است.

آیا بیمه هزینه‌های فیبروم را پوشش می‌دهد؟

بله، بیشتر بیمه‌ها این عمل را پوشش می‌دهند، زیرا ماهیت درمانی دارد.

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *