شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » آیا عفونت باعث نازایی می شود؟

0 / 5. 0

۳ دقیقه
آیا-عفونت-باعث-نازایی-می-شود؟

آیا عفونت باعث نازایی می شود؟

آنچه می خوانید...

آیا عفونت باعث نازایی می شود؟

آیا هر عفونتی منجر به ناباروری می شود ؟ آیا با وجود عفونت می توان باردار شد ؟ آیا عفونت مانع تخمک گذاری می شود ؟ مهم ترین عامل ناباروری در زنان چیست ؟عفونت قبل از بارداری چگونه درمان می شود ؟ در ادامه با ما همراه باشید .

از کجا بفهمیم که عفونت داریم؟

معمولا علائم به حدی آزاردهنده است که فرد را وادار می کند که برای درمان به پزشک مراجعه کند . ولی بسیاری از بیماری ها وجود دارند که علامتی ندارند . فردی که عفونت های غیرسوزاکی دارد علامت خفیفی دارد و در گذر زمان خود به خود درمان می شود. همچنین فردی که ویروسی مانند HIV دارد ممکن است علامتی نداشته باشد .

آیا-عفونت-باعث-نازایی-می-شود؟
آیا-عفونت-باعث-نازایی-می-شود؟

عفونت در خانم ها را جدی بگیرید !

عفونت در مردان نادر است اما در خانم ها شایع تر است و باید به آن توجه کرد . عفونت به واسطه تاثیرات مختلفی که ایجاد می کند باید به آن توجه کرد .

 جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی و نازازیی از فرانسه  با شماره های 22742263 – 22706370 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

عوارض عفونت در زنان

مهم ترین اتفاقی که بعد از عفونت ممکن است رخ دهداینست که در روند باروری مشکل ایجاد می شود:

  • این عفونت ها باعث مشکل در روند ترشحات غددی دستگاه تناسلی شود . به طور کلی غددی در دستگاه تناسلی وجود دارد که این غدد وظیفه دارند تا محیطی فراهم کنند که اسپرم بتواند با کیفیت خوب و شرایط مناسب انتقال پیدا کند تا روند باروری را پیش ببرد . عفونت باعث کاهش یا افزایش ترشحات این غدد می شود بنابراین محیط مناسبی برای اسپرم فراهم نیست.
  • باعث فراخوانی سلول های ایمنی بدن شوند .
  • منجر به اختلال ساختاری در رحم می شوند از جمله چسبندگی هایی که در رحم و لوله رحم ایجاد می کنند .

آیا هر عفونتی منجر به ناباروری می شود ؟

واقعیت اینست که هر عفونتی منجر به ناباروری نمی شود . اما عفونت های مکرری که واژن و دهانه ئرحم را درگیر می کند ، به شرطی که درمان نشوند باعث التهاباتی در حفره رحم می شوند که با لانه گزینی جنین تداخل دارد .

چه عفونت هایی باعث ناباروری در زنان می شود ؟

در مطالعاتی که اخیرا انجام شده است 35% علت ناباروری در خانم ها به علت التهاباتی است که در لگن رخ می دهد . عفونت ها بیشترین نقش را در ایجاد التهابات و ناباروری دارند . شایع ترین عفونت ها ، عفونت های دستگاه تناسلی بخصوص عفونت های مقاربتی است . برخی از میکروب های عفونی مانند سفلیس نقشی در ناباروری ندارند ( البته در مردان عامل ناباروری محسوب می شود ) . عفونت کلامیدیا و گلوکک شایع ترین میکروب هایی هستند که باعث ناباروری در مردان و زنان می شوند. برخی از عفونت ها از طریق خون منتقل می شوند مانند تورکلوز ( عامل بیماری سل ) که بیشتر افراد سل از نوع ژنیتال داشتند که منجر به ناباروری می شود .

درمان عفونت در زنان از ابتلا به ناباروری پیشگیری می کند!

درمان باید زودرس باشد . در برخی کشورها مانند سوئد غربالگری کلامیدیا در زنان سنین باروری که علامتی ندارند، انجام می شود .

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *