شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » لاپاراسکوپی » بهترین فوق تخصص لاپاراسکوپی زنان در تهران

4.7 / 5. 3

۵ دقیقه
دستگاه لاپاراسکوپ

بهترین فوق تخصص لاپاراسکوپی زنان در تهران

آنچه می خوانید...

شاید تا بحال از اطرافیان خود نام لاپاراسکوپی زنان را شنیده باشید و از خودتان پرسیده باشید که لاپاراسکوپی زنان چیست؟ برای درمان چه بیماری هایی از لاپاراسکوپی زنان استفاده می شود؟ برای انتخاب بهترین متخصص لاپاراسکوپی زنان باید چه کاری انجام داد؟ با مطالعه مطالب زیر می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

جراحی لاپاراسکوپی یکی از روش هایی است که با پیشرفت علم کشف شده و به آسایش انسان خصوصا خانم ها کمک بزرگی کرده است.

در این نوع از عمل ها بدون ایجاد برش گسترده در سطح پوست، جراحی انجام می شود. دستور کار به این صورت است که با ایجاد چند سوراخ بر روی شکم بیمار، ابزاری که یک دوربین در نوک آن تعبیه شده وارد بدن می شود. مجموعه ای از این ابزارها جراحان را قادر می سازد تا بدون شکافتن گسترده بدن بیمار بتوانند اعمال جراحی را انجام دهند.

 • مشاهده نسوج و اعضای داخلی بدن با استفاده از یک دوربین کوچک: این ابزار به پزشکان امکان مشاهده دقیق و واضح تمام اجزای داخلی بدن را فراهم می کند.
 • به دلیل تاریک بودن داخل شکم توسط دوربین طیفی از نور زرد نیز به داخل بدن ارسال می شود تا تصاویر برای پزشکان با وضوح بیشتری دیده شود.
 • با انتقال گاز دی اکسید کربن به داخل بدن، از مشکل فشرده بودن اعما و احشام بدن کاسته شده و با انجام این روند فضای آزاد و مطلوبی برای انجام فعالیت و حرکت پزشکان فراهم می شود. مقدار حجم وفشار وارده با دی اکسید کربن توسط پزشکان قابل تنظیم می باشد.

متخصص زنان در زعفرانیه

لاپاراسکوپی چه مزیت هایی دارد؟

 • به دلیل اینکه برش کمتری ایجاد می شود به نسبت مقدار خونریزی نیز کاهش می یابد.
 • احتمال بروز عفونت به دلیل خونریزی کمتر کاهش می یابد.
 • همچنین به دلیل اینکه سطح برش حداقل می شود لذا اعضا داخلی بدن کمتری در معرض هوا قرار می گیرند. این امر سبب کاهش عفونت داخلی می گردد.
 • چون در عمل باز بدن بیشتر برش داده می شود لذا اعصاب بیشتری را درگیر خود می کند و آسیب می رساند. این امر سبب بروز درد پس از جراحی خواهد شد اما در عمل به روش لاپاراسکوپی چون برش تنها به چند سوراخ در بدن ختم می شود لذا در پایان جراحی شما مشکل تحریک اعصاب در نتیجه درد بعد از عمل نخواهید داشت.
 • در این روش از جراحی بیمار پس از دو الی سه روز پس از جراحی به راحتی به اعمال روزانه خود می پردازد و دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به سایر جراحی ها دارد.

حال چه مشکلی باعث انجام عمل لاپاراسکوپی تخمدان می شود؟

 توضیحات این مقاله به درک صحیح این عمل کمک می کند.  زمانی که پزشک متخصص زنان متوجه وجود کیست در تخمدان

بیمار می شود و بعد از بررسی های مورد نیاز بهترین روش را عمل لاپاراسکوپی تخمدان تشخیص میدهد.

خانم ها  با خواندن این مقاله و جمع آوری اطلاعات از این عمل می توانند دیگر احساس  نگرانی نکنند بلکه بیشتر راغب باشند که با انجام لاپاراسکوپی تخمدان از کیست های تخمدان خود راحت شوند.

مزایای لاپاراسکوپی تخمدان

 از مزایای لاپاراسکوپی می توان به حساسیت و ظرافت این عمل در سالم نگه داشتن تخمدان ها اشاره کرد، چرا که عدم دقت و سهل انگاری در این عمل ممکن است موجب ترکیدن کیست می شود.

ترکیدن کیست باعث می شود که پزشک مجبور به خارج کردن کل تخمدان بیمار شود چرا که تخمدان او آلوده شده و با برداشت تخمدان شانس باروری در فرد کمتر می شود. پس انجام عمل لاپاراسکوپی تخمدان یکی از روش های نجات دهنده آینده خانم ها خواهد بود.

مواردی که باید قبل از انجام عمل رعایت کنید عبارت است از:

 حتما به مدت ١٢ساعت چیزی نخورید و نیاشامید، خالی بودن معده به شما کمک می کند که طی انجام لاپاراسکوپی و بعد از آن احساس تهوع نکنید.

 • اگر دارویی مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید که آیا می توانید در روز عمل لاپاراسکوپی نیز مصرف کنید یا خیر.
 • یک روز را بیخیال جواهرات و زیورآلات و عینک شوید.
 • دو ساعت زودتر از انجام عمل در بیمارستان باشید و آزمایشات خود را بدون استرس انجام دهید.
 • داروهایی که پزشک قبل از عمل به شما می دهد برای خالی کردن روده های شماست، حتما بخورید.

برای زنان ساکن تهران باید بگوییم پس از آنکه فوق تخصص بیماری های زنان در تهران با استفاده از لاپاراسکوپی، تخمدان شما را  از کیست تخمدان نجات داد، خواهید دید که از مزایای عمل لاپاراسکوپی تخمدان تا چه اندازه سود خواهید برد.

همچنین می توانید با اطمینان کامل از سلامت تخمدان خود، از عمل لاپاراسکوپی تخمدان سپاسگزار باشید که حسرت بارور شدن و  داشتن فرزند را از شما گرفت و به جای آن امید داشتن  به فرزندآوری را به شما هدیه کرد.

در پایان توصیه خانم دکتر مهدوی به عنوان یکی از متخصص زنان تهران، به مراجعه کنندگان لاپاراسکوپی این است که به دلیل جدید بودن تکنیک لاپاراسکوپی و لزوم داشتن یک تیم مجهز و با تجربه بهتر است قبل از انجام عمل های جراحی ابتدا از با تجربه بودن تیم جراحی منتخب اطمینان حاصل کنید.

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *