شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » بیماری های زنان » درمان جدید اندومتریوز

0 / 5. 0

۳ دقیقه
درمان جدید اندومتریوز

درمان جدید اندومتریوز

آنچه می خوانید...

درمان جدید اندومتریوز

درمان جدید اندومتریوز چیست ؟ قویترین داروی گیاهی برای درمان اندومتریوز  چه گیاهی است ؟ درمان قطعی اندومتریوز چیست ؟  آیا شما هم با این بیماری و راه های درمان آن آشنا نیستید ؟  آیا شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید ؟ دکتر اعظم اسلادات مهدوی  یکی از بهترین متخصصین زنان در ادامه این مطلب  به بررسی پاسخ سوالات ذکر شده می پردازند با ما همراه باشید .

آندومتریوز چیست ؟

آندومتریوز یک نوع بیماری است که  در طی ان بافت داخل رحم در  محدوده خارج از رحم قرار می گیرد. متاسفانه این بیماری یک بیماری شایع در بین زنان شناخته شده است که می تواند خطرات بسیار جدی و نازایی را با خود همراه داشته باشد .  بیشتر  بیماران هنگام مراجعه به متخصص زنان  این سوال را دارند که درمان قطعی و نوین برای  اندومتریوز چیست ؟  در حقیقت ایده ال ترین روش برای درمان اندومتریوز روشی است  که تنها با هدف از بین بردن ضایعه انجام نشود بلکه  بتواند از عود  مجدد بیماری نیز جلوگیری کند .

درمان جدید اندومتریوز

اندومتریوز و ناباروری

در حدود 40 درصد زنانی که مبتلا به اندومتریوز هستند  ، مشکل ناباروری  دارند .  متاسفانه علت اصلی  بروز این بیماری هنوز ناشناخته شده  می باشد  اما  یکی از دلایل اصلی بروز آن  عدم مراجعه منظم  زنان به  متخصص زنان و چکاپ های دوره ای است . متاسفانه این عارضه بیشتر در مواردی که  بافت داخلی شکم را فرا گرفته است تشخیص داده می شود .

مراحل اندومتریوز

اندومتریوز را می توان در چند  دسته قرار داد :

مرحله محدود

خفیف

متوسط و شدید

تمام این مراحل از اندومتریوز می تواند بیانگر  محل قرار گیری  و شدت اختلال موجود  باشد .

جراحی اندومتریوز با لاپاراسکوپی

برای این جراحی ، متخصص زنان باید تخصص و مهارت کافی در این زمینه را داشته باشد . لاپاراسکوپی برای خارج کردن اندومتریوز نیاز به مهارت و تجربه ویژه ای دارد . در ابتدا فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد . سپس بافتهای اندومتریوز جدا می شود . برای کاهش درد ناشی از این اختلال عصب های اندومتریوز قطع می شود . باید جراح دقت داشته باشد تمام ضایعات را به طور کامل بردارد. در این جراحی ممکن است اندومتریوز تا سایر ارگان ها مانند مثانه ، آپاندیست پیشرفت کرده باشد که از درمان دیگری به همراه این جراحی استفاده می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم مهدوی متخصص زنان و فلوشیپ لاپاراسکوپی با شماره های 22742263 – 22706370 تماس بگیرید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

نتیجه گیری

از انجا که  دکتر اعظم السادات مهدوی  در زمینه درمان با لاپاراسکوپی از تخصص و البته تجربه بسیار بالایی برخوردار هستند، بسیاری از بیماران اندومتریوز  به وی ارجاع داده می شوند . اندومتریوز یکی از علل مهم نازایی در بانوان شناخته شده است، با توجه به تجربه بالای دکتر اعظم السادات مهدوی در زمینه درمان ناباروری با علل اندومتریوز می توانند ناباروری را در کوتاه ترین زمان ممکن درمان کنند . دکتر اعظم السادات مهدوی با حضور فعال درزمینه لاپاراسکوپی زنان  تلاش بر این دارند که هر گونه بیماری  را که می تواند زمینه ساز ناباروری  در زنان شود  را با لاپاراسکوپی  تشخیص و درمان کنند . لاپاراسکوپی در دسته ابزار های تشخیصی و درمانی بسیار کم عارضه شناخته شده است و  برخلاف سایر روش های درمانی عوارضی با خود همراه ندارند ..

با تشکر مدیریت سایت دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *