شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » بیماری های زنان » متخصص زنان خوب در شمال تهران

0 / 5. 0

۷ دقیقه
متخصص-زنان-خوب-در-تهران

متخصص زنان خوب در شمال تهران

آنچه می خوانید...

بسیاری از خانم ها زمانی از رفتن به دکتر زنان واهمه دارند و تصور می کنند زمانی که مشکل حادی دارند باید مراجعه کنند. اما واقعا از چه سنی و در چه مواردی باید به پزشک مراجعه کرد .

نیازهای بهداشتی زنان در مراحل مختلف زندگی متفاوت است و دچار تغییراتی می شود. ممکن است نیاز به تعدادی از پزشکان مختلف برای نیازهای مختلف داشته باشند. این نیاز ها در هر برهه از زندگی متفاوت است . مثلا در دوره بعد از بلوغ نیاز به آموزش برای بهداشت فردی و بررسی علائم غیرطبیعی مانند قاعدگی نامنظم ، در دوران جوانی نیاز به چکاپ های دوره ای برای بررسی سلامت رحم و بیماری های مقاربتی ، در دوره میانسالی و یائسگی بررسی از نظر وجود تومور یا سرطان در رحم از جمله نیازهای زنان در سنین مختلف می باشد . بنابراین هر خانمی نیاز به مراجعه به پزشک متخصص زنان دارد و تنها در زمان بروز بیماری نیاز به پزشک ندارید بلکه برای آموزش و بررسی دوره ای باید به پزشک مراجعه کنید . در ادامه به طور مفصل به این موضوع می پردازیم.

از دکتر زنان خود چه سوالاتی بپرسیم ؟

سوالاتی که می توانید از پزشک خود بپرسید ممکن است نتوان به همه ی آن ها در این مقاله اشاره کرد، اما در ادامه مطلب به رایج ترین سوالات در حوزه زنان و بارداری اشاره شده است:

  • برای بهبود سلامت کلی بدن چه کاری می توانم انجام دهم؟
  • آیا من در خانواده در معرض بیماری خاصی هستم ( به دلیل سابقه خانوادگی )؟
  • من در معرض خطر بالای بیماری های مزمن هستم؟
  • چه تست های غربالگری برای این سال نیاز دارم؟
  • چه آزمایشاتی در سال آینده نیاز دارم؟
  • سوابق پزشکی و سلامتی بیمار به طور کامل بررسی می شود.
  • آیا من باید برای پیشگیری از برخی بیماری های زنان واکسن تزریق کنم؟آیا آنتی بیوتیک ها برای درمان همه عفونت لازم است؟
  • بارداری چندم هستید؟
  • آیا در گذشته سقط داشته اید؟
راه های ارتباطی با دکتر اعظم مهدوی فلوشیپ لاپاراسکوپی و نازازیی از فرانسه، تلفن :  22742263 – 22706370 | اینستاگرام

اولین زمان مراجعه به متخصص زنان خوب در تهران

زنان جوان برای اولین بار باید از سن 13 تا 15 برای سلامتی باروری خود به متخصص زنان مراجعه کنند. این چکاپ ها به صورت سالانه یا در صورت نیاز بعد از آن می باشد.پزشک شما ممکن است آزمایش پاپ اسمیر یا لگن را انجام دهد، و همچنین هر آزمایش دیگری که شما نیاز دارید. زنان جوان تا سن 21 سالگی به پاپ اسمیر نیاز ندارند. اولین بازدید برای سلامت باروری اغلب برای ارزیابی سلامت کلی شما و پاسخ به سوالات در مورد تغییرات بدن است.

متخصص-زنان-خوب-در-تهران
متخصص-زنان-خوب-در-تهران

مراجعه به دکتر زنان خوب برای بارداری و زایمان

متخصص زنان و زایمان پزشک متخصص بارداری و زایمان است. اکثر متخصص زنان و زایمان نیز متخصص زنان هستند. برخی از متخصص زنان و زایمان مراقبت های پزشکی را برای زنان باردار ارائه می دهند.متخصص شما را از کل پروسه بارداری راهنمایی می کند. آنها همچنین به شما در مدیریت عوارض حاملگی کمک خواهند کرد.

بدین ترتیب مشکلات طبیعی که پس از زایمان ایجاد می شود به حداقل رسانده شده و به راحتی می توانید این دوره از زندگی را پشت سر بگذارید.

اغلب توصیه می شود تمام فرآیند بارداری از ابتدا تا زایمان تحت نظارت پزشک باشد، زیرا در این دوران تغییرات بزرگی در سیستم بدن ایجاد می شود که نیاز به مدیریت و کنترل داشته تا با مشاهده کوچکترین علائم پزشک زنان سریعات متوجه مشکل مورد نظر شده از ایجاد حوادث ناگوار تر جلوگیری کند، بنابراین از زمانی که متوجه بارداری خود شدید سریعا برای تشکیل پرونده به متخصص زنان خوب در شهر خود مراجعه کرده و تحت نظر وی باشید.

از چه سنی باید به متخصص زنان مراجعه کرد ؟

یک خانم می تواند از زمان کودکی تا زمان میانسالی مشکلات و بیماری هایی داشته باشد . از آنجائیکه برخی از بیماری ها در زنان علائم مشخصی ندارد جز با انجام معاینه و بررسی ها نمی توان آن را تشخیص داد . به همین دلیل بعد از شروع اولین پریود مراجعه به پزشک برای چکاپ در هر 6 ماه یک بار ضروری است .  این موضوع به اندازه ای اهمیت دارد که از بیماری های جدی همچون سرطان پیشگیری می کند . به عنوان مثال برخی از انواع بیماری زگیل تناسلی علائمی ندارد و با گذشت زمان تشدید پیدا می کند در صورتی که درمان صورت نگیرد منجر به بروز سرطان دهانه رحم می شود . بنابراین درصورتی که فرد چکاپ دوره ای داشته باشد این بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده و درمان می شود.

مشکلی نداریم بازهم نیاز به چکاپ داریم ؟

بسیاری از خانم ها از معاینه و بررسی واهمه دارند بنابراین توجهی به سلامت خود ندارند . همان طور که گفتیم برخی بیماری ها بدون علامت می باشند و تنها با معاینه و تست تشخیص داده می شود . بخصوص در مورد خانم هایی که ازدواج کرده اند یا رابطه جنسی داشته اند از اهمیت بیشتری برخوردار است . در این چکاپ ها از معاینه ، تست پاپ اسمیر و سونوگرافی برای بررسی مشکلات زنان استفاده می شود .

تست های ضروری در چکاپ دوره ای

برخی از تست ها برای خانم ها ضروری است . این تست ها برای خانم هایی که ازدواج کرده اند شامل تست پاپ اسمیر می شود که برای تشخیص سرطان دهانه رحم استفاده می شود . زنان باید هر سال این تست را انجام دهند . معاینه رحم و سونوگرافی از دیگر روش های تشخیصی در چکاپ دوره ای است . ماموگرافی روشی تشخیصی برای بررسی سرطان سینه می باشد که در دختران بالغ نیز انجام می شود .

متخصص زنان در زعفرانیه

 دختران چه زمانی به دکتر زنان مراجعه کنند ؟

دختران بالغ یا نوجوانی که بعد از شروع پریود خود علائم غیرطبیعی نظیر درد شدید قاعدگی ، وجود ترشحات زیاد ، درد در ناحیه زیر شکم مشاهده کرده اند حتما به دکتر زنان مراجعه کنند زیرا این علائم می تواند هشداری برای بیماری هایی نظیر کیست تخمدان ، اندومتریوز و یا نازایی باشد .

دکتر زنان در شمال تهران

مراجعه به دکتر زنان در سنین یائسگی نیز مهم است . زیرا در این سن ابتلا به برخی بیماری ها نظیر پوکی استخوان ، سرطان رحم و تخمدان شیوع زیادی دارد . انجام تست پاپ اسمیر برای این خانم ها در هر سال ضروری است . همچنین انجام ماموگرافی برای تشخیص سرطان سینه بعد از سن 50 سالگی سالی یکبار ضروری است .

سخن آخر : سالم زندگی کن

یک متخصص زنان خوب به شما از طریق آموزش و ارائه اطلاعاتی درباره بهداشت فردی به شما در داشتن زندگی سالم کمک  می کند. شما هم اطمینان حاصل کنید که سوالات خود به درستی بپرسید و از پرسیدن خجالت نکشید. اطلاعات خود را درمورد بیماری های زنان افزایش دهید و در صورت مشاهده علائم غیر طبیعی به پزشک خود مراجعه کنید . چکاپ های دوره ای خود را انجام دهید تا در صورت وجود مشکل آن را به موقع درمان کنید .

به بیماران توصیه می شود برای درمان بیماری های خود در حوزه زنان و برای انجام جراحی های زیبایی زنان، مانند: جراحی زیبای واژن، تزریق چربی و.. حتما میزان مهارت، تسلط و تجربه پزشک را در اولویت خود قرار داده و  برای انجام این امور به متخصص زنان خوب در شهر خود مراجعه کنند تا با تشخیص به موقع و صحیح، بیماری و مشکل فرد شناسایی شده و روش های درمانی مناسب هر چه زودتر آغاز شود و در نهایت بیمار نتیجه ی مطلوب را دریافت نماید و هزینه و زمان کمتری مصرف شود.

در آخر باید بگوییم، برای انجام هر نوع خدمات درمانی و زیبایی در حوزه زنان، حتما به بهترین متخصص زنان در شهر خود مراجعه کرده و اولیت خود را در میزان تجربه و مهارت پزشک بپذارید و سپس منطقه جغرافیایی و در آخر هزینه، زیرا در برخی موارد ، تجربه  مهارت می تواند تاثیر مستقیمی بر میزان موفقیت درمان خواهد داشت.

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *