شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی / لاپاراسکوپی / هزینه جراحی هیسترکتومی در سال ۱۴۰۳
۴ دقیقه

هزینه جراحی هیسترکتومی در سال ۱۴۰۳

آنچه می خوانید...
هزینه-هیسترکتومی

از مهم ترین اعضای بدن هر زن، رحم اوست که در صورت به وجود آمدن مشکل، اولین کاری که باید صورت گیرد، درمان آن است. چرا که ممکن است در تولید مثل فرد را دچار مشکل کند. برای حل چنین مشکلی احتمالا عمل هیسترکتومی توصیه می شود تا دیگر اعضای بدن دچار مشکل نشوند. در واقع هیسترکتومی نوعی جراحی است که با استفاده از آن تخمدان ها، لوله های فالوپ، رحم و یا بخشی از آن را از بدن خارج می کنند. برای عمل هیسترکتومی هیچ قیمت مشخصی وجود ندارد. هزینه این عمل به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع هیسترکتومی خود یکی از عوامل تعیین کننده این نوع عمل است.

تماس با متخصص لاپاراسکوپی زنان

انواع هیسترکتومی

بیش از یک نوع هیسترکتومی وجود دارد که روش ها و هزینه های آن نیز متفاوت است. انواع مختلف هیسترکتومی عبارتند از :

هیسترکتومی کامل

جراحی کل رحم از جمله دهانه رحم را خارج می کند.


هیسترکتومی جزئی

با جراحی فقط قسمت بالایی رحم برداشته می شود. دهانه رحم در جای خود باقی می ماند.


هیسترکتومی با سالپنگوئوفورکتومی

جراحی لوله های فالوپ و تخمدان ها را همراه با رحم خارج می کنند.


هیسترکتومی لاپاراسکوپی

 هیسترکتومی لاپاروسکوپی معمولاً هزینه کمتری نسبت به هیسترکتومی شکمی یا واژینال دارد.

هزینه جراحی هیسترکتومی

هزینه ها ممکن است بسته به عوامل مختلفی متفاوت باشد. در اینجا چند مورد وجود دارد که می تواند بر هزینه جراحی تأثیر بگذارد :

نوع جراحی

مدت زمان جراحی، ابزارهای مورد استفاده و نوع بیهوشی همگی مربوط به نوع جراحی است که هر کدام ازاین فاکتورها می توانند بر هزینه های جراحی تاثیر بگذرند.

محل زندگی

محل جغرافیایی و زندگی هر فرد اغلب بر هزینه جراحی تأثیر می گذارند، به خصوص که اگر بیمارستان ها و پزشکان محدودی در خصوص جراحی در دسترس باشند.

نوع بیمه

 این فاکتور که اکثر برآوردها بر آن استوار است، بین شرکت بیمه سلامت و پزشک یا بیمارستان مورد مذاکره قرار می‌گیرد. بنابراین شرکت بیمه و انتخاب ارائه دهنده خدمات می توان نقش بزرگی در تعیین هزینه ها داشته باشد.

طرح بیمه درمانی

طرح بیمه درمانیبه چند دلیل بر هزینه جراحی شما تأثیر می گذارد. این که جراح در شبکه باشد یا خارج از شبکه می تواند بر هزینه کلی تأثیر بگذارد. بیمه مشترک و پرداخت مشترک و همچنین میزان فرانشیز باقی مانده نیز می تواند در میزان پرداخت از جیب هر فرد بیمار تفاوت ایجاد کند.

آنچه در طول عمل اتفاق می افتد

مانند نوع بیهوشی طی جراحی  و اینکه آیا متخصص بیهوشی داخل شبکه است یا خارج از شبکه، می تواند هزینه را تغییر دهد. اگر در حین جراحی موارد اضطراری ایجاد شود، ممکن است هزینه های غیرمنتظره دیگری به وجود آید.

سلامت شخصی

این فاکتور نیز در هزینه جراحی نقش دارد. اگرفردی از قبل مشکلات سلامتی و یا بیماری داشته باشد، ممکن است هزینه‌های اضافی نیز به همراه داشته باشد.

عوامل دیگری که بر هزینه هیسترکتومی لاپاراسکوپی تأثیر می گذارد به صورت زیر است :

نسخه

 پزشک ممکن است مسکن یا آنتی بیوتیک را پس از عمل تجویز کند. برای جلوگیری از قیمت بالای نسخه، مطمئن شوید که بیمه نامه شما نسخه هایی را که دریافت می کنید پوشش می دهد. همچنین می توانید بپرسید که آیا نسخه از همان دارو وجود دارد که می تواند به کاهش هزینه کمک کند.

ویزیت های اضافی مطب

در برخی موارد، ممکن است قبل از انجام عمل، برای مشاوره اولیه با جراح، هزینه جداگانه ای از شما دریافت شود. پزشک شما حدود یک ماه پس از جراحی شما را برای قرار ملاقات بعدی ملاقات خواهد کرد. در این بازدید در مورد لزوم قرار ملاقات های بعدی صحبت خواهید کرد. بپرسید که آیا این بازدیدهای بعدی در کل هزینه عمل شما گنجانده شده است یا خیر.

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *