شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی » لاپاراسکوپی » بهترین دکتر زنان برای درمان عفونت

0 / 5. 0

۶ دقیقه
متخصص زنان در زعفرانیه

بهترین دکتر زنان برای درمان عفونت

آنچه می خوانید...

بهترین دکتر زنان برای درمان عفونت

ابتلا به عفونت تقریبا بعد از اولین تجربه قاعدگی برای بانوان مداوم رخ می دهد. در واقع مراجعه برای درمان عفونت بیش از مراجعه جهت انجام جراحی های زیبایی زنان است. به گفته دکتر اعظم السادات مهدوی متخصص زنان در شمال تهران این آمار نشان دهنده اهمیت این امر مهم و افزایش دغدغه بانوان برای درمان این دست از بیماری ها است.اما در ادامه مطلب نکات مهمی درباره دلایل عفونت در زنان و نحوه کنترل و درمان آن ارائه خواهد شد.

متخصص زنان در زعفرانیه

در حال حاضر با سیر صعودی ناباروری در زوجین توجه به بیماری های زنان نیز اهمیت یافته است. در دهه های گذشته بانوان از خود درمانی ها و دارو های گیاهی برای درمان انواع عفونت زنان استفاده می کردند که در مواردی پاسخگوی نیاز آن ها بود؛ اما در حال حاضر به دلیل پیشرفت انواع بیماری ها دیگر این روش ها نمی تواند گزینه درمانی موثری باشد، لذا مراجعه مرتب و منظم جهت معاینه واژن برای بانوان امری الزام آور است.

به این منظور بانوان نیازمند مراجعه به دکتر زنان هستند. اما بهترین دکتر زنان برای درمان عفونت چه فردی خواهد بود؟

یک متخصص زنان خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همانطور که می دانید ضرورت مراجعه به متخصص زنان دریافت تشخیص درست و بهنگام برخی بیماری های شایع است که در صورت درمان دیر هنگام می تواند عواقب غیر قابل جبرانی را برای بانوان ایجاد کند. در ادامه ضمن معرفی بهترین دکتر زنان برای درمان عفونت ها به بررسی چندین عفونت شایع و راه های درمانی آن ها خواهیم پرداخت:

ابتلا به عفونت زنان از علت تا درمان

بدون شک بانوان زمانی با علائم و نشانه های یک عفونت آشنا می شوند که به آن مبتلا شده باشند در غیر این صورت اطلاعات کافی و وافی درباره دیگر عفونت ها ندارند. شاید همین امر موجب شده شما نیز دست به سرچ انواع عفونت های زنان بزنید. به هر طریق آنچه شما را ملزم به جستجوی  این عبارت کرده ابتلا به یک نوع عفونت و یا تشخیص شخصی عفونت بروز کرده، است.

دکتر مهدوی متخصص زنان در تهران موارد مهم که باید برای پیشگیری و درمان نکاتی را بیان می کنند.

واژن به عنوان یگانه نهاد تولید مثل و غایت لذت نهایی جنسی برای بانوان اهمیت به سزایی دارد. این عضو به دلیل محل و وضعیت مکانی که دارد مرتبا در معرض ابتلا به عفونت است، لذا استفاده از لباس های مناسب و رعایت بهداشت در سلامتی این ناحیه بسیار حائز اهمیت است.

قطعا تا به حال شنیده اید که واژن بانوان دارای دسته ای باکتری خوب برای حفظ سلامتی واژن و تعدادی باکتری بد است که باید میزان آن تحت کنترل قرار گیرد. بنابراین هرگونه ترشح را نمی توان نشانه عفونت دانست.

در ادامه به انواع عفونت در بانوان می پردازیم:

انواع عفونت در بانوان

عفونت های بانوان به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 • عفونت انگلی
 • عفونت باکتریایی
 • عفونت قارچی

عفونت های قارچی

علت اصلی ابتلا به این عفونت ها، قارچی به نام کاندیدا آلبیکنس است، که به طور طبیعی در ناحیه واژن یافت می شود. همانطور که گفته شد واژن دارای برخی باکتری خوب است که در صورت رشد کافی مانع از بروز و رشد باکتری های بد خواهد شد. بنابراین زمانی که میزان باکتری خوب در واژن کاهش یابد این نوع باکتری فرصت رشد پیدا خواهد کرد و در نهایت عفونت قارچی را موجب می شود. علت بروز این نوع عفونت در موارد زیر جستجو می شود:

 • ابتلا به بیماری های قندی و دیابت
 • تجربه حاملگی
 • مصرف کورتون
 • استفاده از برخی دارو های آنتی بیوتیک
 • استفاده از داروهای ضد بارداری
 • عدم رعایت بهداشت حین مقاربت
 • به طور عدم رعایت بهداشت به میزان کافی ممکن است خطر ابتلا به عفونت را در فرد افزایش دهد.

عفونت های انگلی

این نوع عفونت بانوان را ملزم به درمان سریع می کند . عفونت های انگلی ناشی از نوعی انگل بوده که به طزر طبیعی در واژن وجود نداشته و به عبارت دیگر نوعی عفونت با علت خارجی است که می تواند از طریق عدم رعایت بهداشت در استفاده از لوازم شخصی مثل حوله و موارد اصلاحی و یا از طریق برقراری رابطه جنسی مراقبت نشده ایجاد شود. زمانی که بانوان ترشح واژن را بیش از حد طبیعی تجربه می کنند احتمال ابتلا  به این عفونت بیشتر خواهد شد. این نوع عفونت ها غالبا به رنگ خاکستری و یا سبز است که حالت کف آلود دارد.

عفونت های باکتریایی

این نوع عفونت نیز ناشی از باکتری های بد ناحیه واژن است. که نشانه شایع آن سوزش و خارش و همچنین التهاب لبه های واژن است. اغلب ترشحات ناشی از این عفونت سفید رنگ و دارای چسبندگی کمی است.

علت ابتلا به عفونت ها چیست؟

هنگامی که بانوان برای درمان علائم عفونت ها به متخصص زنان مراجعه می کنند، وی علت را تا زمان تشخیص دقیق در چند مورد خلاصه خواهد کرد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

علت عفونت ها می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

انتقال میکروب ها در روابط جنسی از شریک جنسی: این عفونت ها گرچه موجب ابتلا به عفونت در مردان نمی شود، اما در زمان انتقال می تواند باعث ابتلا به عفونت در بانوان شود.

 • استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی
 • استفاده از ابزار های جلوگیری از بارداری در واژن مانند iud
 • عدم رعایت بهداشت فردی
 • استفاده از تامپون در قاعدگی
 • عدم تعویض به موقع پد های بهداشتی در دوران قاعدگی

در صورت درمان دیر هنگام عفونت

زمانی که درمان عفونت های واژن به تعویق افتد بانوان باید در انتظار ابتلا به موارد زیر باشند:

 • احتمال ابتلا به ویروس HPV
 • احتمال ابتلا به بیماری های لگنی
 • احتمال ناباروری و سقط جنین

چطور می شود از ابتلا به عفونت ها پیشگیری کرد؟

اگر مداوما به عفونت های زنان مبتلا می شوید انجام برخی موارد و رعایت برخی اصول لازم الاجراست که عبارت اند از:

 • عدم استفاده از استخر
 • اجتناب از استفاده پد های معطر و تامپون ها
 • اجتناب از استفاده صابون برای شستشوی داخل واژن
 • رعایت اصول خشک کردن ناحیه واژن ( خشک کردن واژن از جلو به عقب )
 • اجتناب از دوش واژینال
 • استفاده از کاندوم های لاتکس
 • استفاده از لباس های نخی

چگونه یک متخصص زنان خوب را انتخاب کنیم؟

حال که متوجه لزوم مراجعه منظم به متخصص زنان شده اید، شاید این سوال مطرح شود که به کدام متخصص زنان باید مراجعه کرد. در پاسخ باید بگوییم که انتخاب بهترین دکتر زنان برای عفونت نیازمند تحقیق بسیار است. شما می توانید با تحقیق از افرادی که به این متخصصین مراجعه می کنند و یا سرچ بهترین متخصص زنان در محدوده خود یک متخصص خوب را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید بهترین متخصص زنان برای عفونت متخصصی است که بتواند به درستی تشخیص و بهنگام درمان کند. بنابراین از مراجعه به متخصصانی که آگاهی لازم در تشخیص را ندارند و یا با چندین مرتبه مراجعه نتوانسته اند بیماری شما را درمان کنند اجتناب کنید و سریعا با تعویض پزشک راه درمانی جدید تری را آغاز کنید. زیرا زمان در فرآیند تشخیص تا درمان عفونت در زنان بسیار مهم است و باید هر چه زودتر برای شناسایی به متخصص مراجعه کرده و درمان را هر چه سریعتر انجام دهید تا عفونت و بیماری بیش ا زپیش گسترش پیدا نکند.

دکتر اعظم السادات مهدوی

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *