شماره تماس

۰۲۱ - ۲۲۷۴۲۲۶۳

نشانی

ایران - تهران - خ ولیعصر سه راه زعفرانیه - ساختمان پزشکان زعفرانیه - طبقه ۲ - واحد ۱۰

دکتر اعظم السادات مهدوی / لاپاراسکوپی / زندگی بعد از هیسترکتومی
۵ دقیقه
زندگی پس از هیسترکتومی

زندگی بعد از هیسترکتومی

آنچه می خوانید...
زندگی بعد از هیسترکتومی

زندگی زنان بعد از هیسترکتومی و برداشتن رحم

اثرات عاطفی جراحی هیسترکتومی

علل ایجاد افسردگی بعد از عمل هیسترکتومی

زندگی بدون داشتن رحم و پس از جراحی هیسترکتومی به چه شکلی است؟

آیا پس از جراحی هیسترکتومی امکان باروری وجود دارد؟

پس از هیسترکتومی، رحم شما برداشت می‌شود و بنابراین شما دیگر قادر به باروری نخواهید بود. اگر قصد داشته باشید بچه داشته باشید، باید از روش‌های جایگزین مانند جراحی تلقیح جنین (IVF) استفاده کنید.

آیا فرد پس از جراحی هیسترکتومی ، قادر به برقراری رابطه جنسی است؟

پس از جراحی هیسترکتومی فرد همچنان قادر به برقراری رابطه جنسی است. با این حال، تغییراتی ممکن است در حساسیت و جریان خون به نواحی تناسلی رخ دهد. برخی از زنان ممکن است پس از هیسترکتومی تغییراتی در لیبیدو (میل جنسی) یا تجربه آرزوهای جنسی داشته باشند. مهم است که با شریک زندگی خود در ارتباط باشید و در صورت نیاز با متخصص مشاوره جنسی ملاقات کنید.

پس از جراحی هیسترکتومی چه تغییراتی در بدن رخ می دهد؟

پس از جراحی هیسترکتومی، فرد ممکن است با شاهد تغییراتی در بدن خود شود. برخی از تغییرات شامل تغییر در الگوی قاعدگی، کاهش علائم قاعدگی، تغییرات در لیبیدو (میل جنسی)، تغییر در ترشحات مهبلی و تغییر در تناوب ادرار و مدفوع می‌شود. در برخی موارد، ممکن است هورمون‌های تناسلی نیز تغییر کنند و عوارض هورمونی مانند همانند هایپرتانسیون و هایپوتیروئیدی رخ دهد.

آیا پس از جراحی هیسترکتومی نیاز به مصرف داروهای هورمونی است؟

پس از جراحی هیسترکتومی، در صورتی که رحم و تخمدان‌های برداشت شده باشند، ممکن است به مصرف هورمون ها نیاز باشد. پزشک می‌تواند بررسی کند که آیا نیاز به هورمون‌های جایگزین دارید یا خیر و در صورت لزوم، داروهای هورمونی برای رفع عوارض مرتبط با کاهش هورمون‌ها تجویز کند.

چه تغییراتی در روند بهبودی پس از هیسترکتومی رخ می‌دهد؟

زمان بهبودی پس از هیسترکتومی بستگی به نوع جراحی، روش واژینال یا لاپاراسکوپی، و عوامل فردی شما دارد. اما به طور کلی، ممکن است برای تقویت بدن و بهبود کامل، چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد. در طول این دوره، فرد باید از دستورات پزشک خود پیروی کنید.

عکس دکتر مهدوی1

دکتر اعظم السادات مهدوی

متخصص زنان، زایمان و نازایی ، جراح زیبایی زنان درسابقه كاري ايشان خدماتي مانند مدرس مركز اندومتريوز ابن سينا براي آموزش جراحي لاپاراسكوپي اندومتريوز ومسئول آموزش لاپاراسكوپي دربيمارستان ميلاد تهران ديده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *